Kategorie produktów

Zilola

Zilola

4.17 Dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Zilola

Zilola jest produktem leczniczym dostępnym w postaci tabletek do podawania doustnego. Wskazaniem do stosowania niniejszego preparatu są dolegliwości, towarzyszące alergii i alergicznemu zapaleniu błony śluzowej nosa, jak np. katar sienny, łzawienie oczu i inne. 

Wspomagająco lek ten stosuje się w leczeniu objawów przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

W składzie tabletek Zilola znajduje się dichlorowodorek lewocetryzyny. Lewocetryzyna to lek przeciwhistaminowy i substancja o działaniu przeciwalergicznym. Wspiera łagodzenie objawów alergii.

Działanie substancji polega na blokowaniu obwodowych receptorów histaminowych. 

Skład

Składniki produktu leczniczego Zilola

- substancja czynna: ewocetyryzyny dichlorowodorek w ilości 5 mg w każdej tabletce.

- pozostałe składniki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian. Otoczka tabletki zawiera w swoim składzie: Opadry White 03B28796, zawierająca hypromelozę 6 cP (E 464), tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400.

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Zilola należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Zilola należy stosować doustnie, popijając obficie wodą.

Zalecane dawkowanie produktu w ciągu dnia:

Wiek Dawka pojedyncza Częstotliwość stosowania
dorośli 1 tabletka 1 raz dziennie
dzieci powyżej 6. lat j.w. j.w.

Nie należy przekraczać wskazanej dawki dobowej leku. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku Zilola oraz ciężkie zaburzenia czynności nerek. Leku nie należy stosować u dzieci poniżj 6. lat. 

Produkt leczniczy Zilola należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Kobiety w ciąży oraz kobiety karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed przyjęciem leku. 

Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Bohdan 2020-04-01 15:10

Godzinami mogę wyliczać symptomy mego uczulenia. Jednak nie ma sensu. Korzystniej pokazać coś co rzeczywiście jest pomocne

Damian 2018-10-09 15:55

Na co dzień dość często stykam się z alergenami, więc trudno jest ich po prostu unikać. Wspomagam się lekiem Zilola, bo od zawsze się sprawdza.

Inez 2017-08-21 12:25

Nie mam jakoś przekonania do tego leku - wydaje mi się, że poprzednie tabletki trochę lepiej mi pomagały na katar sienny.

Monika 2016-04-08 14:43

Lejący się katar to moja zmora!!! Jak też to macie, to u mnie sprawdza się dobrze Zilola

Rachela 2016-02-19 16:55

Jeśli miałabym zaopiniować wartościowy produkt na objawy alergii to bez wątpienia jest to Zilola :) Sprawdza mi się elegancko :) Przyjmuję ten produkt nie od dziś:)

Opinia użytkownika 2015-09-29 12:36

Alergiczne zapalenie nosa to choroba, która może dotyczyć tylko danych okresów, lub występować przewlekle! Najczęstszą przyczyną tej dolegliwości są pyłki roślin! U mnie o alergii informują mnie takie objawy: zapchany nos, ciągłe kichanie (jak szalona) i wodnista wydzielina, która cały czas "cieknie"... Zilola mogę prawdziwie zarekomendować każdej osobie, która boryka się z alergicznym nieżytem nosa!

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.