Kategorie produktów

Syrop Tymiankowy

Syrop Tymiankowy

4.83 Bardzo dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Syrop Tymiankowy

Syrop Tymiankowy Złożony to produkt leczniczy w postaci syropu, który rekomendowany jest dla osób borykających się z kaszlem, któremu towarzyszy trudność w odkrztuszaniu wydzieliny oraz stan zapalny krtani

W składzie syropu znajduje się olej tymiankowy, który pobudza odruch wykrztuśny. Syrop wykazuje również działanie przeciwskurczowe i bakteriobójcze. 

Wskazaniem do stosowania Syropu Tymiankowego jest leczenie tradycyjne w przypadku kaszlu i nieżytu dróg oddechowych.

Skład

W składzie Syropu Tymiankowego znajdują się następujące substancje:

substancje czynne w 100 g Thymi extractum fluidum (1:2) (Wyciąg tymiankowy płynny) – 15,00 g [Ekstrahent: etanol ok. 38% (v/v)] • Thymolum (Tymol) – 0,01 g
pozostałe składniki wodorotlenek amonowy, etanol, syrop prosty (sacharoza i woda oczyszczona)

Lek zawiera nie więcej niż 5% (m/m) etanolu. 

Dawkowanie:

Produkt Syrop Tymiankowy należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Syrop Tymiankowy należy spożywać doustnie.

wiek dawkowanie
dorośli i młodzież powyżej 12 lat 3 razy na dobę - 2 łyżeczki (10 ml) syropu
dzieci od 6 do 12 lat 3 razy na dobę - 1 łyżeczka (5 ml) syropu
dzieci poniżej 6 lat nie stosować

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego Syrop Tymiankowy.

Nie stosować syropu w przypadku astmy oraz u dzieci, które mają ostre stany zapalne tchawicy i krtani. Przeciwwskazane jest stowanie leku u dzieci poniżej 6. roku życia. Lek zaweira etanol. Syrop ma w swoim składzie sacharozę.

Kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią nie powinny stosować tego produktu. Jeśli po 7 dniach od rozpoczęcia stosowania syropu objawy nie ustąpią lub nasilą się, nalezy skontaktować się z lekarzem.

Produkt Syrop Tymiankowy należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Filip 2020-02-02 13:14

kicham i prycham już zbyt długo. oprócze tego pobolewają mnie zatoki i stawy. To niekoniecznie zwykły katar lecz leczyć się trzeba...

Dobrosław 2018-05-13 13:57

Infekcja gardła, to u mnie ostatnio sytuacja niemal stała! Wszytsko przez ciągle włączoną klimatyzacje w pracy! Mam tego dostć! POstanowiłem spróbować Syrop Tymiankowy jako środek zapobiegawczy. uważacie , że to pomoże? Czy może są jakieś specjalne produkty działające zapobiegające? Dajcie znać!

Ernesta 2018-01-08 11:13

Syrop Tymiankowy na podrażnione gardło jest jak znalazł. nie tylko chwilowo łagodzi podrażnienie ale też widocznie leczy. Jak dla mnie mocna piątka.

Lidka 2017-03-02 14:35

Syrop Tymiankowy Złożony idealnie sprawdza się na problemy z odkrztuszeniem nieprzyjemnej wydzieliny w gardle!

Opinia użytkownika 2015-11-04 13:43

Syrop Tymiankowy stosowaliście? Kupiłam jakiś czas temu bo musiałam poszukać sobie czegoś na zapalenie krtani. Produkt ma łagodzić dolegliwości a dodatkowo redukować stan zapalny. Sprawdzimy, jak sobie poradzi.

Opinia użytkownika 2015-08-24 17:57

Mój synek od czasu do czasu zmaga się z ostrym i suchym kaszlem. Jako kochająca mama daję mu Syrop Tymiankowy . Ten produkt jest naprawdę dobry i Frankowi pomaga.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.