Kategorie produktów

Choligrip na noc

4.44 Dobry

ilość opinii: 9

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Choligrip na noc

Choligrip na noc to produkt leczniczy w postaci syropu do stosowania podczas objawów przeziębienia i grypy.

W składzie leku Choligrip na noc znajdują się trzy substancje aktywne, do których należą: paracetamol, chlorowodorek prometazyny
i bromowodorek dekstrometorfanu. Substancje te wykazują działanie łagodzące na objawy towarzyszące grypie i przeziębieniu, jak ból gardła, ból głowy, gorączka, kaszel i katar.

Paracetamol wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Prometazyna ułatwia oddychanie podczas kataru, zmniejsza katar oraz wykazuje działanie uspokajające, z kolei dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo na kaszel suchy i duszący.

Lek przeznaczony jest do stosowania przez osoby dorosłe oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat.

 

Skład

W składzie syropu Choligrip na noc znajdują się następujące substancje: 

substancje czynne  paracetamol, chlorowodorek prometazyny i bromowodorek dekstrometorfanu
pozostałe składniki glukoza płynna, etanol 96%, makrogol 300, sodu cyklaminian, acesulfam potasowy, sodu cytrynian, kwas askorbowy, disodu edetynian, żółcień chinolinowa E104, błękit patentowy E131, olejek aromatyczny leczniczy, woda oczyszczona

W 20 ml syropu znajduje się 1000 mg paracetamolu, 20 mg chlorowodorku prometazyny i 15 mg bromowodorku dekstrometorfanu.

Dawkowanie:

Lek Choligrip na noc należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Choligrip na noc należy zażywać doustnie.

Osobom dorosłym i dzieciom powyżej 12. roku życia zaleca się przyjmować 20 ml syropu przed snem. Do opakowania dołączona jest miarka. Nie nalezy stosowac leku przez okres dłuższy niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu Choligrip na noc. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Preparat zawiera etanol. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciaży i karmienia piersią. Produkt Choligrip na noc należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Jagoda 2020-05-26 22:39

Czas na grypę trwa! Wśród moich bliskich większa część zachorowała. Kuruje się właśnie stosując sprawdzony lek.

Teodor 2020-02-24 09:22

kicham od kilku dni do tego bolą mnie głowa i wszystko. To nie do końca niewinne przeziębienie lecz leczyć się przecież trzeba.

Józefa 2020-02-17 08:46

czasami ostry ból głowy bywa nie do pokonania. Wówczas sięgam po to lekarstwo.

Miłka 2017-11-25 23:09

Słyszałam, że syrop zaleca się stosować przed pójściem spać, w celu spokojnego snu podczas choroby?

Norbert 2017-09-23 17:16

W produkcie Choligrip na noc podoba mi sięjego postać. Nie lubię ani tabletek, ani kapsułek ani wersji do rozpuszczania, bo mnie po nich boli brzuch. mam wrażenie, że syrop to najmniej inwazyjna opcja.Polecam, bo można po nim też się wyspać dobrze podczas choroby!

Marcjal 2017-06-29 13:59

Choligrip Na Noc jak dla mnie może być. Tylko trochę długo trzeba czekać,aż przeziębienie minie.

Opinia użytkownika 2016-08-14 11:58

Infekcja wirusowa, jaką jest grypa pojawia się w stanach osłabienia organizmu. Nienawidzę tego uziemienia. Aby postawić się na nogi stosuję Choligrip na noc . Przez to, że jest wszechstronny , specyfik ten zwalcza przeziębienie i grypę.

Michał 2016-03-15 14:25

Polecam wszystkim! lek mimo, że jest w smaku nie dobry, to ma bardzo dobre działanie.

Opinia użytkownika 2015-09-29 10:14

Dobry i skuteczny syrop. Spełnił moje oczekiwania.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.