Kategorie produktów

Coldrex Muco Grip

Coldrex Muco Grip

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 1

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Coldrex Muco Grip

Coldrex Muco Grip to lek w postaci proszku w saszetkach do wykonania roztworu doustnego. Wskazaniem do jego stosowania są stany obniżenia odporności organizmu. Lek stosuje się w krótkotrwałym i objawowym leczeniu przeziębienia i grypy, którym mogą towarzyszyć dolegliwości bólowe, katar, nieżyt nosa, gorączka i kaszel.

Lek zawiera trzy substancje czynne, jest wobec tego produktem złożonym. W jego składzie znajduje się paracetamol, który wykazuje działanie przeciwbólowe, gwajafenezyna o właściwościach wykrztuśnych, która wpływa na rozrzedzanie zalegającej wydzieliny i tym samym ułatwia jej usuwania. 

Coldrex Muco Grip zawiera też chlorowodorek fenylefryny, którego działanie polega na obkurczaniu naczyń krwionośnych błon śluzowych nosa, dzięki czemu zmniejsza ich obrzęk i udrożnia drogi oddechowe.

Skład

Składniki leku Coldrex Muco Grip:

- substancje czynne: paracetamol, gwajafenezyna, chlorowodorek fenylefryny
- pozostałe składniki: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, kwas winowy, cyklaminian sodu (E 952), cytrynian sodu, acesulfam potasowy (E 950), aspartam (E 951), aromat mentolu (proszek), aromat cytrynowy, aromat soku cytrynowego, żółcień chinolinowa (E 104).

Składnik Zawartość w 1 saszetce
paracetamol 500 mg
gwajafenezyna 200 mg
chlorowodorek fenylefryny 10 mg

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Coldrex Muco Grip należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób przygotowania: zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance ciepłej wody. Otrzymany roztwór wypić po całkowitym rozpuszczeniu proszku. 

Dawkowanie leku:

Wiek Dawka pojedyncza Odstęp czasowy Dawka dobowa
dorośli 1 saszetka co 4 godziny 4 saszetki
dzieci powyżej 12. r. ż. j.w. j.w. j.w.

Nie przekraczać 4 saszetek dobowo. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników leku Coldrex Muco Grip.

Produkt leczniczy Coldrex Muco Grip należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia, u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Lek nie jest przeznaczony dla osób ze schorzeniami wątroby lub chorobą nerek, w tym alkoholową chorobą wątroby i cukrzycą. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu. Lek może powodować zawroty głowy. Zawiera sacharozę i aspartam i sód.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Kamila 2016-09-26 16:42

Wybieram Coldrex Muco Grip, bo jest bezpieczny i mam pewność, że zawsze mi pomoże w moich dolegliwościach.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.