Kategorie produktów

Dernilan Krem

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 2

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Dernilan Krem

Dernilan to produkt leczniczy dostępny w postaci kremu. Preparat przeznaczony jest do stosowania na stopy i dłonie. Krem przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji.

Wskazaniem do stosowania produktu jest problem zrogowaciałego naskórka. 

Krem zawiera składniki takie jak kamfora, alantoina, nikotynamid i kwas salicylowy. Kamfora i alantoina wykazują działanie łagodzące i regenerecujące, zwłaszcza w przypadku uszkodzonej skóry.

Kwas salicylowy ma właściwości przeciwzapalne. Wkazuje działanie przeciwzapalne i gojące. Składniki produktu Dernilan Krem oddziałują korzystnie na usuwanie zrogowaciałego naskórka. 

Skład

W składzie preparatu Dernilan Krem znajdują się następujące substancje:

substancje czynne kamfora racemiczna, alantoina, nikotynamid, kwas salicylowy. 
pozostałe składniki makrogolu eter cetostearylowy, glicerolu monostearynian, oktylu stearynian, alkohol stearylowy, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, decylu oleinian, parafina ciekła, glicerol (E 422), karbomer, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, woda oczyszczona.

 

Dawkowanie:

Produkt Dernilan Krem należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt Dernilan Krem należy stosować zewnętrznie. 

Zalecane dawkowanie produktu w ciągu dnia: stosować 3-4 razy dziennie na skórę stóp i dłoni. Co kilka dni należy moczyć stopy i dłonie oraz usunąć zrogowaciały naskórek. Po ustąpieniu problemu skórnego, krem należy stosować 1-2 razy na dobę po umyciu rąk i stóp. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu leczniczego Dernilan Krem.

Lek Dernilan Krem należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Produkt jest niewskazany dla dzieci poniżej 12. roku życia. Nie ma wystarczających badań związanych z bezpieczeństwem stosowania produktu u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią. Z tego powodu należy skonsultować się z lekarzem przed użyciem kremu. 

Kremu nie należy stosować na duże obszary zmienione chorobowo oraz na błony śluzowe. 

Nie stosować po upływie terminu ważności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Kasia 2018-04-16 15:34

Zrogowaciały naskórek - najbardziej zauważam go na piętach. Na szczęście Dernilan na pięty jest także w sam raz, więc zawsze mam go pod ręką.

Opinia użytkownika 2016-03-22 11:16

POMAGA

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.