Kategorie produktów

Flegamina tabletki

Flegamina tabletki

4.88 Bardzo dobry

ilość opinii: 8

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Flegamina tabletki

Lek Flegamina to tabletki, które stosuje się w przypadku kaszlu i trudności z odkrztuszaniem (kaszlu mokrym), w dolegliwościach związanych z zaleganiem wydzieliny i w przewlekłych chorobach dróg oddechowych. 

Wskazaniami do zastosowania niniejszego produktu leczniczego są m.in. choroby oskrzeli, w tym przewlekłe zapalenie oskrzeli, mukowiscydoza, niedodma, a także powikłania po zabiegach diagnostycznych oraz operacjach.

Zawarta w leku substancja czynna - chlorowodorek bromheksydyny - wykazuje działanie wykrztuśne, rozrzedza zalegającą wydzielinę i pomaga ją skutecznie usunąć. 

Niniejszy lek rekomendowany jest do stosowania przez osoby dorsłe oraz dzieci w wieku powyżej 3. roku życia.

 

 

Skład

Składnikami leku Flegamina są:

- substancja czynna: chlorowodorek bromoheksyny (8 mg/tabletka)
- substancja pomocnicza: laktoza jednowodna, karboksymetyloskrobia sodowa, stearynian magnezu

Dawkowanie:

Produkt Flegamina należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Flegamina przyjmować doustnie po posiłku, popijając obficie wodą.

Zalecana dawka do przyjęcia to 

Dorośli 1 tabletka 3 razy na dobę
Dzieci powyżej 12 r. ż. j.w. j.w.
Dzieci od 6 do 12 r. ż. ½ tabletki j.w.
Dzieci od 3 do 6 r. ż. j.w. 2 razy na dobę

Nie stosować u dzieci w wieku od 3 do 6 lat, które mogą mieć trudności z połknięciem tabletki (rekomendowany lek w postaci syropu).

Nie przekraczać zalecanej dawki do przyjęcia. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość substancję czynną lub którąkolwiek subsancję pomocniczą leku Flegamina.

Lek Flegamina należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Lek nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 3 roku życia. Nie stosować w pierwszym trymestrze ciąży, w pozostałych należy skonsultować się z lekarzem. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie. 

Lek zawiera laktozę. Osoby z nietolerancją na niektóre cukry powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed zażyciem Flegaminy. Dodatkowo tabletki mogą powodować senność i zaroty głowy, nie jest więc wskazane prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn po zażyciu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Danuta 2019-02-25 13:50

Mój typ na kaszel zdecydowanie

Salomea 2018-07-03 18:17

Mukowiscydoza to choroba dziedziczona i często zależy od tego, czy nosicielami genów są rodzice. Mukowiscydozie towarzyszy wydzielanie nadmiaru śluzu który może być powodem utrudnionego odkrztuszania i zaburzeń enzymów. Do zmniejszania objawów mukowiscydozy stosuje się Flegamina tabletki . Składniki preparatu wspierają prawidłową pracę gruczołów śluzowych.

Marcin 2017-10-23 23:05

Flegamina w tabletkach według mnie jest tak samo skuteczna i silna w działaniu jak Flegamina w syropie, Tabletki wygodniej zabrać ze sobą gdzieś poza dom.

Adam 2017-10-23 16:53

Nie przepadam za syropami, bo zostawiają nieprzyjemną warstwę w ustach. Ale tabletki są niezawodne. I szybko działają.

Rozanna 2016-06-09 12:30

Kaszel z utrudnionym odkrztuszaniem to straszna rzecz. Nie tylko przeszkadza , dodatkowo może spowodować nadkażenie bakteryjne.. Właśnie z tego powodu nie czekam i łapię Flegamina tabletki

Jolanda 2015-08-25 19:28

Kiedy mojego syna zaczyna męczyć kaszel to z automatu każę zabrać Flegamina tabletki . Jeszcze mnie nie zawiodła.

Wacława 2015-07-09 12:38

Z taką chorobą jak mukowiscydoza trzeba naprawdę uważać i odpowiednio o siebie dbać. Flegamina tabletki u mojego syna sprawdza się dobrze! Według mnie to dobry preparat. Polecam! Stawiam 5 gwiazdeczek!

Anna 2015-06-04 15:12

W okresie jesienno-zimowym często mam problem z infekcjami. Zwykle zaczyna się potwornego bólu gardła i niemocy w płucach... Nie martwię się, gdyż mam pod reką Flegamina tabletki . Ten preparat na zapalenie oskrzeli jest niezawodny.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.