Kategorie produktów

Envil Kaszel tabletki

Envil Kaszel tabletki

4.6 Bardzo dobry

ilość opinii: 10

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Envil Kaszel tabletki

Envil Kaszel to lek w postaci tabletek o działaniu wykrztuśnym.

Substancją czynną tabletek jest ambroksolu chlorowodorek, który działa na zalegającą wydzielinę. Substancja ta rozrzedza śluz i ułatwia jego odkrztuszanie w przebiegu chorób z towarzyszącym mokrym kaszlem..

Wskazaniem do stosowania Envil Kaszel tabletki jest leczenie wspomagające podczas przewlekłych i ostrych chorób dróg oddechowych, którym towarzyszą problemy z odkrztuszaniem zalegającej wydzieliny oskrzelowej.

Lek może być stosowany podczas: astmy oskrzelowej, rozedmy płuc, rozstrzenia oskrzeli, zapalenia oskrzeli i krtani oraz podczas mukowiscydozy.

Skład

W składzie preparatu Envil Kaszel tabletki znajdują się następujące substancje:

substancja czynna w 1. tabl. 30 mg ambroksolu chlorowodorku
pozostałe składniki udipress (powidon, krospowidon, laktoza jednowodna), magnezu stearynian

Dawkowanie:

Produkt Envil Kaszel tabletki należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Envil Kaszel tabletki należy stosować doustnie.

Zalecane dawkowanie dla osób dorosłych to 1 tabletka 3 razy dziennie przez pierwsze 2-3 dni. Przez kolejne dni  należy przyjmować 1 tabletkę 2 razy na dobę.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Envil Kaszel tabletki.

W przypadku wystapienia działań niepożądanych takich jak zaparcia, niestrawność, nudności, zgaga, wymioty czy biegunka, należy skontaktować się z lekarzem. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Kobiety w ciaży i karmiące piersią nie powinny stosować tego leku.

Produkt leczniczy Envil Kaszel tabletki należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Dionizja 2018-03-29 08:19

Mukowiscydoza to choroba genetyczna i związana jest z genami, jakie przekazują rodzice. Mukowiscydoza związana jest z nadmiarem śluzu który może zatykać oskrzela i utrudniać oddychanie. W przypadku mukowiscydozy stosuje się Envil Kaszel (tabletki) . Składniki środka wpływają na to, by gruczoły śluzowe pracowały jak należy.

Bogumiła 2018-01-01 13:20

Mój mały synek od czasu do czasu walczy z ostrym i suchym kaszlem. Jako mama podaję mu Envil Kaszel (tabletki) . Ten specyfik jest naprawdę dobry i Frankowi pomaga.

Ernesta 2017-12-23 11:18

Zakupiłam Envil Kaszel (tabletki) ... Jestem chora na astmę od zawsze. NOn stop coś testuję ale sam szajs. Oby ten środek coś zmienił! Wstawiam 3 gwiazdki, bo już nie wierzę, że coś działa.

Kordula 2017-12-14 20:43

Z chorobą wrodzoną, taką jak zwłóknienie torbielowate należy nie tylko o siebie dbać ale i poddawać się codziennemu leczeniu! Envil Kaszel (tabletki) u mojego męża sprawdza się dobrze! Nie mam zastrzeżeń! Zalecam! Oceniam w tej skali na pięć!

Ewka 2017-12-06 12:35

Envil Kaszel fajnie działa na zalegająca wydzielinę. W szybki sposób pozwala się jej pozbyć.

Ewka 2017-12-06 12:35

Envil Kaszel fajnie działa na zalegająca wydzielinę. W szybki sposób pozwala się jej pozbyć.

Angela 2017-08-31 13:08

Nie lubię tego męczącego kaszlu. Całe szczęście jest Envil Kaszel - dla mnie extra! czekam aż kaszel minie.

Kalina 2017-08-08 10:58

W kaszlu mokrym najokropniejsze jest to, że dodatkowo podrażnia gardło i struny głosowe. W mojej pracy brak funkcjonalnego gardła to coś złego dlatego stosuję Envil Kaszel tabletki . Składniki tego produktu wspierają hamowanie kaszlu i zmniejszają ból gardła. Poprzez to działanie mogę pokonać każdą infekcję i jej objawy.

Anna 2016-03-09 12:04

bardzo dobry produkt! cena bardzo przystępna,wydajne opakowanie!polecam!

Julita 2015-01-11 22:14

Envil Kaszel tabletki stosowaliście? Kupiłam jakiś czas temu bo musiałam poszukać sobie czegoś na zapalenie krtani. Specyfik ma pomóc w walce z dolegliwością a przy tym zmniejszać stan zapalny. Zobaczymy, czy da radę.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.