Kategorie produktów

Furaginum

Furaginum

4.75 Bardzo dobry

ilość opinii: 8

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Furaginum

Furaginum to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek. Wskazaniem do stosowania niniejszego produktu są zakażenia dolnych dróg moczowych. Infekcje dróg moczowych mogą przebiegać z bólem podbrzusza, bólem podczas oddawania moczu, częstomoczem (rzadziej krwiomoczem) lub uczuciem zalegania moczu. 

Infekcje dolnych dróg moczowych zwykle mają podłoże bakteryjne (wywołane przez bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne).

Tabletki Furaginum wskazany do stosowania podczas nawracających niepowikłanych oraz ostrych zakażeń dolnych dróg moczowych.

Substancją czynną leku Furaginum jest furagina. Jest to pochodna nitrofuranu. Substancja ta wspiera hamowanie rozwoju bakterii, które są odpowiedzialne za wywoływanie zakażenia w obrębie dolnych dróg moczowych.

Dzięki temu zmniejsza odczuwane dolegliwości dróg moczowych i przywraca ich komfort. 

Skład

Składniki produktu leczniczego Furaginum są następujące:

substancja czynna furagina. W 1 tabletce znajduje się 50 mg furaginy.
pozostałe składniki laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, sacharoza, polisorbat 80, kwas stearynowy.

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Furaginum należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletki Furaginum należy przyjmować doustnie. Najlepiej stosować podczas posiłków, które zawierają białko, ponieważ zwiększa ono wchłanianie leku.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 15. roku życia wygląda następująco:

  Dawka pojedyncza Częstotliwość stosowania
Pierwszy dzień leczenia 2 tabletki  4x na dobę
Kolejne dni leczenia 2 tabletki  3x na dobę

Lek należy stosować przez 7-8 dni. Jeśli po okresie kuracji nie nastąpi poprawa lub dolegliwości się nasilą należy udać się do lekarza. 

W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 10-15 dniach. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku Furaginum.

Produkt Furaginum należy przechowywać w suchym i nienasłonecznionym pomieszczeniu w temperaturze pokojowej, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Produkt leczniczy nie jest wskazany dla dzieci poniżej 15. lat. 

Przed przyjęciem jakiegokolwiek leku należy skonsultować się z lekarzem i powiedzieć mu o dotychczas przyjmowanych produktach leczniczych. 

Leku Furaginum nie należy stosować w pierwszym trymestrze ciąży i od 38. tygodnia ciąży w związku z tym, że furagina może powodować niedokrwistość hemolityczną. Substancja czynna może przenikać do mleka matki, dlatego leku nie zaleca się stosować w okresie karmienia piersią. 

Przeciwwskazaniem do stosowania leku są m.in. niewydolność nerek, polineuropatia lub niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.

Lek Furaginum zawiera laktozę i sacharozę, co należy wziąć pod uwagę w przypadku nietolerancji jakichkolwiek cukrów. 

Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-02-16 14:04

nieprzyjemny problem nareszczie zakończony! naprawdę rekomenduję.

Nina 2018-06-27 09:16

Czekająć z córeczką w kolejce do lekarza miałam ostatnio możliwość przysłuchiwania się żywej dyskusji a propo wad i zalet tabletek furaginum. I tych zalet było zdecydowanie więcej :) Na pewno sama po nie sięgnę w razie potrzeby, jeszcze zanim pojadę do lekarza. Wszędzie są dłuuugie kolejki, w których można zakwitnąć :(

Halina 2018-05-23 23:18

Bardzo pilnuję żeby pić minimu dwa litry wody dziennie. Kiedyś, gdy ilośc wypijanych przeze mnie płynów ograniczała się do 2-3 szklanek dziennie, bardzo niefajnie odbiło się to na moim zdrowiu i samopoczuciu. Łatwo wtedy o zakażenie dróg moczowych :/ Doprowadziłam się do łądu za pomocą furaginum, ale nikomu nie życzę takiego bolesnego stanu.

Daria 2018-05-13 10:55

Gdy ktoś mówi, że od siedzenia na zimnym można złapać wilka, to ma rację. Nie jest to dosłownie związane z wilkiem, ale metaforycznie mowi się tak o zapaleniu dróg moczowych. Wtedy odczuwa się ból w podbrzuszu, a także ból przy oddawaniu moczu. Furaginum to dobry lek, ponieważ nie powoduje efektów ubocznych, a do tego działa szybko i skutecznie :)

KK 2017-10-06 22:03

Znam furaginum...na szczęście byłam przygotowana na "chorobę miodowego miesiąca" i lek ten pomógł mi w znacznym stopniu ją pokonać.

Sandra 2017-10-05 12:16

Tyle razy ile mnie dopadły problemy z oddawaniem moczu zawsze prosiłam w aptece o Furaginum! Działa bardzo szybko, bo już po pierwszej dawce znika okropne uczucie parcia na mocz.

Grzegorz 2017-03-29 12:15

Bakteryjne infekcje dróg moczowych rozpoczynają się niewinnie, bo od bólu podczas oddawania moczu. Później pojawia się częstomocz, a później wręcz przeciwnie - niemożność załatwienia się. Im wcześniej zacznie się walkę z problemem, tym szybciej można go pokonać. Furaginum to lek, który należy stosować rozsądnie, jest wydalany przez nerki, dlatego problem mogą mieć osoby z zaburzeniami nerek. Trzeba powiedzieć lekarzowi o innych lekach, żeby sprawdzić czy Furaginum nie wykazuje z nimi interakcji.

Opinia użytkownika 2015-05-14 12:43

Gdy boli i piecze to znak, że coś niedobrego się dzieje. W takich przypadkach nie eksperymentuj! Ja posiadam Furaginum . Jestem przekonana, że ten środek będzie skuteczny i przyniesie ulgę. Z zakażeniami dróg moczowych nie ma przebacz.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.