Kategorie produktów

Bals Sulphur

Bals Sulphur

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 2

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Bals Sulphur

Bals Sulphur to lek dostępny w postaci żelu. Żel zmniejsza dolegliwości bólowe oraz minimalizuje powstały obrzęk.

Substancją czynną produktu jest solanka siarczkowa pozyskiwana z mineralnych źródeł uzdrowiska Busko Solec. Solanka zawdzięcza swoje właściwości lecznicze zawartości związków siarki oraz jonów Mg2+ , Na+, CO2-, Cl , Fe3+ , K+ oraz Va2+

Preparat ma działanie przeciwobrzękowe, przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Wskazaniem do stosowania produktu jest ból stawów, który objawia się podczas chodzenia i wykonywania innych czynności ruchowych.

Skład

W składzie żelu Bals Sulphur znajdują się następujące substancje:

substancja czynna 2,1% woda chlorkowo-sodowa (solanka) siarczkowa, jodkowa
substancje pomocnicze etanol 96°, woda oczyszczona, mentol, etylu parahydroksybenzoesan , metyloceluloza

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Bals Sulphur należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Bals Sulphur należy stosować miejscowo na skórę.

Zalecane stosowanie produktu leczniczego to 2-3 razy dziennie. Należy wcierać produkt w okolicy mięśni i stawów, które są chore - lekko masując. Najlepiej stosować przez okres 2-3 tygodni.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku Bals Sulphur.

Nie stosować na uszkodzoną skórę i otwarte rany. Przeciwwskazane jest stosowanie żelu u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować z lekarzem możliwość stosowania tego leku.

Produkt Bals Sulphur należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Farix 2016-07-24 16:34

Bals Sulphur to najlepszy żel na obrzęki!

Janina 2015-09-25 13:32

W moim biurze podnoszę różne paczki... Dlatego ciąży mi ból całego kręgosłupa:( Ratunkiem jest zawsze preparat Bals Sulphur :) Rwanie natychmiast ustaje a ja czuję ulgę. Jest rewelacyjny:)

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.