Kategorie produktów

Krople Nasercowe

Krople Nasercowe

4.33 Dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Krople Nasercowe

Krople Nasercowe to lek w postaci kropli. Lek ten skierowany jest dla osób, które cierpią na osłabienie mięśnia sercowego oraz borykają się z nadciśnieniem tętniczym i problemami z sercem na tle nerwowym.

Składniki leku Krople Nasercowe wykazują działanie uspokajające. Nalewka z kozłka przyczynia się do utrzymania równowagi emocjonalnej oraz prawidłowych funkcji psychologicznych, zmniejszając tym samym negatywne skutki stanu nerwowego.

Nalewka z ziela konwalii mianowana wpływa korzystnie na pracę serca, zwiększając jego siłę skurczową. Wykazuje przy tym działanie uspokajające i przeciwnerwicowe. Nalewka z kwiatostanu głogu jest stosowana w stanach przemęczenia, wynikającego z przewlekłego znerwicowania. 

Skład

Substancjami czynnymi leku Krople Nasercowe są: nalewka z ziela konwalii mianowana, nalewka z kwiatostanu głogu i nalewka kozłkowa.

100 g kropli zawiera:
Convallariae tinctura titrata 50,0 g (nalewka z ziela konwalii mianowana, ekstrahent etanol 70% (V/V), Crataegi tinctura 25,0 g (nalewka z kwiatostanu głogu, ekstrahent etanol 60% (V/V), Valerianae tinctura 25,0 g (nalewka z korzenia kozłka, ekstrahent etanol 70% (V/V)

Produkt zawiera 61 – 67 % (V/V) etanolu.

Dawkowanie:

Produkt Krople Nasercowe należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Sposób i droga podania:Krople Nasercowe należy przyjmować doustnie wg poniższych zaleceń: 

wiek dawka pojedyncza dawka maksymalna
dorośli 30 kropli (1 ml) 90 kropli (3 ml)

Nie przekraczać zarówno zalecanej do przyjęcia dawki pojedynczej jak i dawki maksymalnej. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu leczniczego Krople Nasercowe a także choroba alkoholowa, padaczka lub schorzenia wątroby. Produkt leczniczy Krople Nasercowe należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. 

Nie stosować u osób poniżej 18. roku życia. Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego w okresie ciąży i karmienia piersią. Z uwagi na obecność etanolu i nalewki z korzenia kozłka produkt, zwłaszcza przyjęty w dawce większej niż zalecana, lek może ograniczać zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi maszyn.Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie produktu. Lek zawiera etanol. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Walenty 2020-06-11 14:07

od kilku tygodni leczę się sam.

Opinia użytkownika 2020-03-31 09:58

mocne serducho wpływa na zdrowy organizm. Warto dbać o zdrowie.

Kamil 2015-08-20 16:47

Serduszko jest jedno, więc jak tylko zaczynają się problemy, to Krople Nasercowe obowiązkowo.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.