Kategorie produktów

Peroxygel

Peroxygel

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Peroxygel

Peroxygel to woda utleniona w żelu. Wskazaniem do stosowania leku są zmiany skórne, takie jak rany i skaleczenia. Produkt stosuje się w celu odkażania ran, otarć i zadrapań skóry.

Lek Peroxygel zawiera jako substancję czynną nadtlenek wodoru, który wykazuje działanie przeciwbakteryjne i odkażające. Działa również odwadniająco, oczyszcza rany z zanieczyszczeń i mikroskopijnych ciał obcych.

Termoodwracalna postać żelu powoduje, że w temperaturze poniżej 20°C i powyżej 45°C jest cieczą. W zetknięciu ze skórą (temperatura ~36,6°C) przyjmuje konsystencję żelu, który tworzy warstwę ochronną na skórze.

Skład

W składzie żelu Peroxygel znajdują się:

- substancja czynna: nadtlenek wodoru. 1 g żelu zawiera 30 mg nadtlenku wodoru,

- pozostałe składniki: edetynian disodu, poloksamer 407, etanol 96%, kwas fosforowy stężony, woda oczyszczona. 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Peroxygel należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Żel Peroxygel należy używać zewnętrznie na skórę. Bezpośrednio na zmienione chorobowo miejsce należy nałożyć 0,5-1 cm żelu. Powstanie warstwa, chroniąca uszkodzone miejsce.

Nie należy przekraczać zalecanej powyżej dawki produktu leczniczego.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik żelu Peroxygel.

Peroxygel nie jest przeznaczony do stosowania na błony śluzowe i oczy.

Niniejszy produkt leczniczy należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Kobiety w ciąży i w okresie karmienia powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed zastosowaniem leku. Nie używać po upłynięciu terminu ważności wskazanym na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Filemon 2020-09-12 15:18

skutecznośc na 5

Opinia użytkownika 2016-04-15 11:12

polecam ten produkt! doskonale sie utrzymuje na miejscu do przemycia!

Opinia użytkownika 2015-11-19 21:07

W przypadku jakichkolwiek otarć skóry pierwszy krok to dezynfekcja tego miejsca. Warto również wziąć pod uwagę sposoby na to, by zregenerować uszkodzoną skórę. Peroxygel to specyfik, który stosujemy w mojej rodzinie. Ma działać, dezynfekować i odnawiać - i to robi. Ja jestem usatysfakcjonowana.

Patrycja 2015-08-20 15:06

Pierwszy raz spotykam się z lekiem, którego konsystencja może zmieniać postać po nałożeniu. Peroxygel jest ciekawą opcją na odkażanie ran i skaleczeń.

Opinia użytkownika 2015-01-03 11:13

Rany i otarcia należy odkażać. Jest to ważna część zabezpieczenia przed zakażeniem. Oczyszczanie ran z zanieczyszczeń to podstawa powrotu do zdrowia. Od kilku dobrych lat do odkażania stosuję Peroxygel . Jestem zadowolony z produktu, bo jego działanie opiera się na szybkości i skuteczności.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.