Kategorie produktów

Nipas

Nipas

4.67 Bardzo dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Nipas

Nipas to produkt leczniczy w postaci tabletek dozębodołowych, działający przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, a także przeciwbólowo. Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy.

Tabletki Nipas wskazane są do stosowania w stomatologii, po zabiegach dłutowania zębów, uszkodzeniu zębodołu po zabiegach dentystycznych, zapalenie zębodołu, a także po wyłuszczeniu małych torbieli.

Skład

Składniki produktu leczniczego Nipas to kwas acetylosalicylowy 32 mg jako substancja czynna, a jako substancje pomocnicze: laktoza jednowodna 17 mg, propylu parahydroksybenzoesan 3 mg, talk.

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Nipas należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Nipas jest przeznaczony do stosowania przez lekarzy stomatologów.

W zębodole (po przepłukaniu) umieszcza się od 1-3 tabletki, po czym zębodół zostaje przykryty tamponem na okres 20 minut. Po spęcznieniu i rozpuszczeniu tabletek uaktywnia się ich działanie osłaniające ozakończenia nerwów oraz ochronne - ściany zębodołu zostają zabezpieczone przed dostępem śliny.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu leczniczego Nipas, skaza krwotoczna, bądź ciąża (3. trymestr).

Produkt leczniczy Nipas należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2018-08-19 21:43

Kwas acetylosalicylowy bliżej jest nam znany jako aspiryna. Znamy ją z leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Ja stosowałam aspirynę także w okresach podwyższonej temperatury i w stanach podgorączkowych. Aspiryna naleźy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nipas to środek, zawierający ją w swoim składzie. Dla mnie najbardziej trafiony.

Mariusz 2017-08-21 11:16

Pomocna sprawa, ale tylko u dentysty.

Ida 2017-07-03 19:05

Nie polemizujmy - na każdego działa coś innego. Na własnym przykładzie sprawdziłam, że najlepszy na ból jest li i jedynie kwas acetylosalicylowy. I właśnie dlatego nabywam Nipas !

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.