Kategorie produktów

NiQuitin Mini

NiQuitin Mini

4.23 Dobry

ilość opinii: 13

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu NiQuitin Mini

NiQuitin Mini to lek dostępny w postaci tabletek do ssania. Preparat rekomendowany jest dla osób, które chcą walczą z uzależnieniem od nikotyny i tym samym podjęły świadomą decyzję, by rzucić palenie.

Zawarta w leku substancja czynna, jaką jest nikotyna, zastępuje część nikotyny, zawartej w papierosach. Dzięki temu sprzyja stopniowemu odstawieniu papierosów, a tym samym prowadzi do złagodzenia objawów wynikających z porzucenia nałogu.

Nikotyna, dostarczona organizmowi podczas przyjmowania tabletek NiQuitin Mini, wspiera osoby, które chcą porzucić papierosowy nałóg, a także przyczynia się do zmniejszenia chęci sięgania po nie w przyszłości. 

Skład

W składzie tabletek do ssania NiQuitin Mini znajdują się:

- substancja czynna: nikotyna. Każda tabletka zawiera 1,5 mg nikotyny (w postaci nikotyny z kationitem),

- substancje pomocnicze: mannitol, sodu alginian, guma ksantan, potasu wodorowęglan, wapnia polikarbofil, sodu węglan bezwodny, acesulfam potasowy, magnezu stearynian, aromat mentolowy 020184, aromat mięty pieprzowej 022173, aromat korygujący smak 031431.

Dawkowanie:

Lek NiQuitin Mini należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek należy przyjmować doustnie. Tabletki nie należy rozgryzać ani połykać w całości. Ssać do całkowitego rozpuszczenia się tabletki (około 10 minut).

Zalecane dawkowanie:

Wiek Okres stosowania Dawka dobowa
Dorośli

na początku leczenia

po upływie nie więcej niż 6 tygodni

8-12 tabletek

stopniowo zmniejszać dawkę

Młodzież 12-17 lat jedynie po zaleceniu przez lekarza lub farmaceutę

Nie stosować więcej niż 15 tabletek na dobę.

Leczenie należy zakończyć, kiedy ilość przyjmowanych tabletek zmaleje do 1-2 na dobę.

Nie należy przekraczać wskazanej dawki ustalonej w ulotce.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu NiQuitin Mini.

Tabletki do ssania NiQuitin Mini należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Lek nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 12 lat lub osób niepalących. 

Palenie tytoniu w czasie ciąży jest niebezpieczne dla dziecka. Zaprzestanie palenia jest jedyną metodą, by poprawić zdrowie kobiety ciężarnej jak i dziecka. Kobiety w ciąży powinny rzucić palenie bez stosowania nikotynowej terapii zastępczej.

Nie stosować preparatu po upływie terminu ważności podanego na tubie i opakowaniu zewnętrznym.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Leszek, Warszawa 2021-06-25 11:27

Niquitin tabletki utrzymuje się w krwi i moczu do dwóch tygodni. Trochę miałem problemy ze zdrowiem lecz nie zrezygnowałem. Pomogło - nie mam problemu z papierosami. Dzięki

Opinia użytkownika 2019-12-19 18:23

mam szczerą nadzieję że teraz uda mi się na stałe odrzucić palenie. lekarstwo już wybrałam potrzebna jeszcze silna wola

Herman 2018-03-10 12:43

Jakbym mógł cofnąć czas... zmieniłbym to, że sięgnąłem po papierosy. Teraz walczę z uporczywym nałogiem. Starałem się zwalczyć pokusę na wiele różnych sposobów. Niestety bez większych efektów. Odkryłem NiQuitin Mini . Coś kojarzę ten produkt z reklamy w gazecie. Zacząłem stosować, żeby go sprawdzić. Po tygodniu ochota na papierosa była znacznie mniejsza. Będę stosował dalej w oczekiwaniu na efekty.

Zdzisław 2017-09-18 20:25

NiQuitin Mini to specyfik który pozytywnie mnie zaskoczył:) Jak dla mnie jest ok

Sonia 2017-01-20 20:51

Zaplanowałam, że w tym roku pozbędę się nikotynowego nałogu. Szczerze, to trochę się boję, jak to będzie, ale wspomaga mnie NiQuitin Mini . Ten środek stosowało kilku bliskich znajomych. Dzięki niemu palenie przestało być rozrywką.

Opinia użytkownika 2017-01-13 14:00

Od powrotu z wojska palę nałogowo papierosy. Trochę mnie to zaczyna drażnić. Postanowiłem rzucić lecz jest mi trudno. Kupiłem w aptece NiQuitin Mini . Zobaczymy, czy przyniesie efekty.

Natalka 2016-05-10 19:19

NiQuitin Mini pomógł mi się pozbyć nałogu raz dwa!

Opinia użytkownika 2016-04-28 14:24

Rzucanie palenia to trudne wyzwanie. Wie o tym każdy, kto kiedykolwiek próbował. Ja po dwóch dekadach palenia postanowiłam również porzucić fajki. Nie jest to prosta misja. Jednak nikt nie mówił, że będzie. Wsparciem jest dla mnie NiQuitin Mini . Powoli efekty są coraz bardziej widoczne.

Opinia użytkownika 2016-04-20 12:40

mi bardzo pomagają w zaspokojeniu głodu nikotynowego

Kasia 2016-02-19 16:05

Polecam.Dobra alternatywa dla wyrobów tytoniowych.

Metody 2015-12-19 10:26

Od 20 lat jestem uzależniony od nikotyny. Teraz w moim życiu nastąpił przełom. Dlaczego? Chciałbym zmienić coś i planuję rzucić palenie. Wiem, że może być ciężko. Kupiłem już NiQuitin Mini . Produkt ten ma pomóc mi przezwyciężyć nałóg.

Opinia użytkownika 2015-10-30 23:37

Chyba żartujecie! Zakupiłam NiQuitin Mini i kompletnie nie zauważyłam różnicy! Rzucanie palenia miało się udac dzięki NiQuitin Mini ale to się nie sprawdziło. Szkoda kasy.

Opinia użytkownika 2015-09-11 11:55

Rzucam palenie już od 3 lat i coś nic mi nie może pomóc. Stosowałem plastry, tabletki, herbatki, spreje... Myślę, że największy problem jaki mam to środowisko w jakim przebywam. Kumple palą, w robocie palą, w chacie palą. Więc jak nawet uda mi się nie palić przez kilka dni, to w końcu przychodzi ktoś kto poczęstuje. Ja wtedy mówię, że jeden i tego samego dnia znowu mam paczkę w kieszeni. Łatwo nie jest, więc jak komuś się udało rzucić to gratuluję.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.