Kategorie produktów

Otrivin 0,1%

Otrivin 0,1%

4.25 Dobry

ilość opinii: 4

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Otrivin 0,1%

Aerozol do nasa Otrivin 0,1% to produkt leczniczy dostępny bez recepty (OTC), znajdujący zastosowanie w udrażnianiu zatkanego nosa w przebiegu przeziębiania oraz zapalenia zatok, jak również w dolegliwościach alergicznych, takich jak katar sienny i alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa.

Wspomagająco aerozol może zostać zalecony przed badaniem jamy nosowej metodą wziernikowania, oraz w dolegliwościach laryngologicznych - w przypadku zapalenia ucha środkowego.

Mechanizm działania leku opiera się na obkurczaniu naczyń krwionośnych nosa, zmniejszeniu obrzęku oraz obniżeniu ilości powstającej wydzieliny. Substancją czynna leku Otrivin 0,1% jest chlorowodorek ksylometazoliny, który wykazuje dodatkowo działanie nawilżające wobec śluzówki nosa, zapobiegając jej podrażnieniu i nieprzyjemnemu uczuciu suchości.

Niniejszy lek wskazany jest do użytku dla osób dorosłych oraz u dzieci w wieku powyżej 12. roku życia. Zastosowany lek zaczyna działać już po około 2 minutach, a efekty jego działania utrzymują się do 12 h.  

 

Skład

Składniki produktu Otrivin 0,1% to: 

- substancją czynną produktu jest ksylometazoliny chlorowodorek. 1 ml roztworu leku zawiera 1 mg ksylometazoliny chlorowodorku.
- substancje pomocnicze leku to: benzalkoniowy chlorek, disodu edetynian, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sodu chlorek, sorbitol 70%, hypromeloza 4000 oraz woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Aerozol Otrivin 0,1% należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Otrivin 0,1% należy stosować miejscowo, do nosa.

Zalecane dawkowanie produktu przedstawia się następująco:

1 rozpylenie do każdego otworu nosowego 3x na dobę. Ostatnia dawka leku powinna zostać przyjęta bezpośrednio przed udaniem sie na nocny spoczynek. Nie stosować leku częściej niż 3x na dobę przez okres maksymalnie 10 dni. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku Otrivin 0,1%. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie. Aerozol do nosa Otrivin 0,1% należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze pokojowej, poniżej 30 stopni Celsjusza.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Bruno 2019-07-14 09:35

Otrivin 0,1 to najlepsze krople oparte na xylometazolinie, a wierzcie mi, że przez 25 lat wypróbowałem ich dosyć sporo. Mam całoroczny obrzęk śluzówki nosa i na razie nie zdołałem wymyślić nic lepszego. Konieczne są jednak przerwy i kontrolne wizyty u laryngologa, bo długotrwałe nadużywanie może kiedyś doprowadzić do komplikacji.

Patryk 2017-10-10 21:41

Przeciętny ten spray i do tego nie można go zbyt długo stosować żeby sobie nie zaszkodzić...

Adam 2017-02-12 14:34

Genialnie działający spray, został mi zlecony przez laryngologa i w mig zlikwidował męczące mnie od dłuższego czasu uczucie zatkanego nosa. Otrivin 0,1% wg mnie jest świetny i nie są tutaj wcale potrzebne żadne wyższe stężenia leku.

Kazimierz 2015-08-10 10:49

Jak mam katar, to często łapię właśnie Otrivin 0,1%

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.