Kategorie produktów

Pelafen Kid 3+

Pelafen Kid 3+

4.25 Dobry

ilość opinii: 4

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Pelafen Kid 3+

Pelafen Kid 3+ to suplement diety dostępny w postaci syropu do podawania doustnego. Produkt jest przeznaczony dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wskazaniem do stosowania preparatu są objawy przeziębienia i grypy. 

Syrop stosuje się przy dolegliwościach gardła i strun głosowych oraz przy problemach układu oddechowego. 

W składzie syropu Pelafen Kid 3+ znajduje się sok z owoców bzu czarnego, ekstrakt z kwiatostanu lipy, sok z malin oraz wyciąg z korzenia pelarginii. Są to składniki pochodzenia naturalnego, które mogą oddziaływać korzystnie układ immunologiczny, np. wspierać mechanizmy obronne, utrzymywać prawidłowe funkcjonowanie górnych dróg oddechowych. 

Zawarta w produkcie witamina C jest przeciwutleniaczem o właściwościach immunostymulujących. Witamina ta chroni komórki ciała przed stresem oksydacynym i szkodliwym działaniem wolnych rodników. 

Skład

W skład Pelafen Kid 3+ wchodza nastepujące substancje:

sacharoza, woda, sok z owoców bzu czarnego (Sambuci fructus), ekstrakt z kwiatostanu lipy (Tiliae Inflorescentia), sok z malin, ekstrakt z korzenia pelargonii Pelargonium sidoides (Pelargonii radix), witamina C (kwas L-askorbinowy), beta-glukany z drożdży (Saccharomyces cerevisiae), substancja konserwująca: benzoesan sodu, cynk (glukonian cynku).

Zalecane spożycie:

Pelafen Kid 3+ to suplement diety do stosowania doustnego.

Zalecane dzienne spożycie:

Wiek Porcja pojedyncza Częstotliwość stosowania Porcja dzienna
dorośli 10 ml 3 razy dziennie 30 ml
dzieci powyżej 12. r. ż. j.w. j.w. j.w.
dzieci od 7. do 12. r. ż. 7,5 ml j.w. 22,5 ml
dzieci od 3. do 6. r. ż. 5 ml j.w. 15 ml

Nie przekraczać wskazanego porcjowania suplementu diety.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do przyjmowania preparatu Pelafen Kid 3+ jest nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników.

Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. Produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, chronić przed działaniem promieni słonecznych. Syropu nie należy stosować u dzieci poniżej 3. roku życia. 

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Należy pamiętać, że zróżnicowany sposób żywienia i aktywność fizyczna są ważne dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania organizmu. 

Przed przyjęciem suplementu należy sprawdzić termin ważmości produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-06-09 22:25

Sezon na wirusówki jest okrpony. U mnie w domu mama już leży. Leczy się aktualnie stosując to lekarstwo

Opinia użytkownika 2019-12-09 08:23

kicham już dobre kilka dni. Dodatkowo dokuczają mi głowa i wszystko. To chyba nie niewinne przeziębienie ale stosować leki trzeba...

Opinia użytkownika 2018-05-04 15:09

Nic tylko produkty dla najmłodszych! Ale niestety nie wszytskie są dobre. Trzeba jednak przyznać, że Pelafen Kid 3+ sprawdza się idealnie! Rekomenduję dla malców!

Iwona 2015-08-27 16:49

Tak bogaty, a jednoczesnie naturalny skład produktu Pelafen Kid 3+ może okazać się fajnym rozwiązaniem dla dzieci, które zmagają się z dolegliwościami górnych dróg oddechowych. Nie uczmy dzieci tego, ze slodkie jest pomocne: lizaki na gardło, żelki... Ale po co ta sacharoza? Gwiazdka mniej...

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.