Kategorie produktów

Plomb-R - Tymczasowe Wypełnienie Zęba

4.0 Dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Plomb-R - Tymczasowe Wypełnienie Zęba

Plomb-R - Tymczasowe Wypełnienie Zęba to preparat stomatologiczny, do samodzielnego stosowania stanowiący gotową do użycia tymczasową plombę. Umożliwa samodzielne wypełnienie ukruszonego zęba lub ubytku po wypadnięciu dotychczasowej plomby.

Plomb-R - Tymczasowe Wypełnienie Zęba to pasta na bazie tlenku cynku, preparat może być stosowany zarówno w zębach stałych jak i mlecznych. Ma na celu mechanicznie zabezpieczenie uszkodzonego zęba przed bodźcami zewnętrznymi wywołującymi bolesność czy podrażnienie, zanim możliwe będzie skorzystanie z pomocy stomatologa.

Dzięki zastosowaniu Plomb-R - Tymczasowe Wypełnienie Zęba język i policzki zyskują ochronę przed potencjalnym uszkodzeniem ostrymi kawałkami szkliwa. Preparat chroni uszkodzony ząb przed wpływem czynników zewnętrznych, do których należą m.in. bakterie oraz resztki pokarmów, a takżde bolesną reakcją wynikającą z nadwrażliwości na smaki słodkie-kwaśne czy temperaturę (ciepło, zimno).

Skład

Składniki preparatu Plomb-R - Tymczasowe Wypełnienie Zęba to:

tlenek cynku 40% i siarczan wapnia 30%, plastyfikatory syntetyczne 15%, siarczan potasu 10%, siarczan magnezu 5% oraz śladowe ilości środków aromatycznych.

Dawkowanie:

Sposób użycia:

Niewielką ilość pasty Plomb-R - Tymczasowe Wypełnienie Zęba wycisnąć z tubki i umieścić w zębie, w którym jest ubytek wymagający wypełnienia. Pasta stwardnieje w kontakcie ze śliną, po około minucie przepłukać jamę ustną ciepłą wodą. Po założeniu tymczasowego wypełnienia przez dłuższy czas (co najmniej 15 min) nie należy zagryzać zębów i dociskać wypełnienia. Jeżeli dostęp do zęba, w którym chcemy założyć tymczasowe wypełnienie jest utrudniony można użyć szpatułki dołączonej do opakowania.

Wypełnienie ma charakter tymczasowy, dlatego należy, jak szybko będzie to możliwe, udać się do stomatologa.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zastosowania Plomb-R - Tymczasowe Wypełnienie Zęba jest nadwrażliwość na jakikolwiek z jego składników, a także niepokojąca ruchliwość zęba, samoistne bóle, czy problemy z miazgą zębową (stan zapalny, odsłonięcie miazgi).

Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie używać po upływie terminu ważności umieszczonym na opakowaniu.


To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.


 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Menel 2020-07-03 07:21

Opinie same dobre ale produkt taki sobie, u mnie na przyklad wyplukuje sie podczas jedzenia wiec i tak musze jesc druga strona, ale zawsze to lepsze niz dziura po plombie

Ela 2018-10-03 23:20

Skorzystałam z tego rozwiązania, Plomb-R - Tymczasowe Wypełnienie Zęba podczas tegorocznych wakacji za granicą....miałam wybór - albo gnać do dentysty (kraj arabski, sami rozumiecie) albo racjonalnie pomyśleć przed i zakupić coś "na ząb";)

Amadea 2015-11-06 23:58

Plomb-R - Tymczasowe Wypełnienie Zęba to absolutny fundament w troszczeniu się o prawidłową czystość jamy ustnej! Zalecam stosowanie tego produktu - każdemu!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.