Kategorie produktów

Regulson

Regulson

4.0 Dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Regulson

Regulson to produkt leczniczy dostępny w postaci suszu ziołowego w saszetkach do zaparzania i sporządzania naparu do picia.

Wskazaniem do stosowania niniejszego produktu są dolegliwości gastrologiczne, przebiegające z zaparciami.

Preparat roślinny Regulson zawiera w swoim składzie kłącze perzu, owoc kminku, siemię lniane i korę kruszyny. Składniki te mają właściwości wspomagające funkcje trawienne i procesy metaboliczne. Takie połączenie ziół przyspiesza perystaltykę jelit, co sprzyja łatwiejszemu wypróżnieniu.

Działanie przeczyszczające jest łagodne.

Skład

Składniki leku Regulson to: Graminis rhizoma, Carvi fructus, Frangulae cortex, Lini Semen.

Jedna saszetka zawiera 28,5 mg związków antranoidowych w przeliczeniu na glukofrangulinę A.

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Regulson należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób przygotowania: 1 saszetkę mieszanki (1 g) zalać 1 szklanką wrzącej wody. Produkt należy zaparzać pod przykryciem przez minimum 10 minut. 

Napar produktu Regulson należy spożywać raz dziennie, wieczorem. Każdorazowo należy przygotowywać świeży napar.

Nie przekraczać wskazanej dawki produktu. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. 

Przeciwwskazaniem do stosowania leku Regulson jest nadwrażliwość na korę kruszyny, związki antranoidowe lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Nie stosować leku m.in. w przypadku niedrożności, zwężenia bądź atonii jelit, w ostrych chorobach zapalnych jelit, a także w stanach zapalnych nerek, zapaleniu wyrostka robaczkowego, przy odwodnieniu połączonym z utratą elektrolitów oraz bólach brzucha o nieznanej etiologii. 

Produkt jest niewskazany dla kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią i dzieci poniżej 12. roku życia. 

Produkt leczniczy Regulson należy przechowywać w zamkniętym opakowaniu, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przed użyciem należy sprawdzić termin przydatności wskazany na etykiecie produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-04-11 15:09

Stosuję tylko leki działające bez zarzutu. Żal mi wydwawania kasy na coś niedziałającego.

Zuzka 2018-09-12 08:02

Nie przeczyszcza, ale za to ma takie łągodne działanie, że pędzę po nim do łazienki. No i radzi sobie z zaparciami to trzeba przyznać.

Mila 2017-08-11 14:17

Są lepsze środki...

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.