Kategorie produktów

Sapoven T

Sapoven T

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Sapoven T

Sapoven T to produkt leczniczy dostępny w postaci kapsułek miękkich. Preparat w szczególności rekomendowany jest dla osób, które borykają się z objawami przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych.

Wskazaniem do stosowania leku Sapoven T są takie objawy jak np. opuchnięte nogi, powstałe obrzęki, uczucie ciężkich nóg, występowanie żylaków i tzw. pajączków. Przyczyną tych dolegliwości może być zatrzymywanie wody w organizmie. 

W składzie leku Sapoven T znajduje się trokserutyna i suchy wyciąg z nasion kasztanowca. Są to substancje czynne, które mają działanie przeciwobrzękowe i przeciwwysiękowe. Zmniejszają odczuwane dolegliwości kończyn dolnych i wspomagają przywracanie ich prawidłowych czynności. 

Skład

W składzie kapsułek miękkich Sapoven T znajdują się następujące substancje: 

substancje czynne trokserutyna (Troxerutinum) i suchy wyciąg z nasion kasztanowca (Hippocastani semen extractum siccum). 1 kapsułka zawiera 200 mg trokserutyny oraz 105,3 mg wyciągu suchego z nasion kasztanowca, co odpowiada 20 mg glikozydów trójterpenowych w przeliczeniu na bezwodną escynę (5-7:1), ekstrahent: etanol 80% (V/V). 
pozostałe składniki olej sojowy oczyszczony, olej palmowy rafinowany, olej kokosowy uwodorniony, wosk żółty, lecytyna sojowa, żelatyna, glicerol, tytanu dwutlenek (E171), tlenek żelaza brązowy (E172), tlenek żelaza żółty (E172). 

 

Dawkowanie:

Produkt Sapoven T należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Kapsułki miękkie Sapoven T należy stosować doustnie, popijając wodą. Zalecana dawka to 1 kapsułka 3 razy na dobę podczas posiłku.  

Lek należy stosować przez okres 3-4 tygodni lub dłużej, tylko jeśli tak zaleci lekarz. Jeśli po tym okresie nie ma poprawy,należy skontaktować się z lekarzem.

Nie stosować większej dawki niż zalecana. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku Sapoven T.

Lek Sapoven T należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Produkt jest polecany tylko dla osób dorosłych. Kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku. 

Leku nie należy stosować w razie stwierdzonej nadwrażliwości na orzeszki ziemne albo soję. 

Przed przyjęciem kapsułek należy sprawdzić termin ważności leku.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2018-05-12 23:01

Pracuję w zawodzie kierowcy. Bardzo wiele godzin spędzam codziennie w trasie. Nie ma nic dziwnego w tym, że już od dawna bolą mnie nogi. Są obrzmiałe i opuchnięte. Sapoven T zakupiłem jakiśczas temu. Od znajomego słyszałem, że to dobry produkt. Stosuję dopiero drugi dzień. Liczę na to, że wkrótce będą efekty.

Sylwia 2018-05-07 12:55

Z uczuciem ciężkich nóg męczę się już długo, bo pracuję w biurze, często miewam chwilowe skurcze, które wymagają pochodzenia po gabinecie, bo to jest nie do zniesienia. Znajoma poleciła Sapoven T.

Opinia użytkownika 2017-12-01 20:32

W pracach, w których mało jest aktywności fizycznej, można doprowadzić do niewydolności żylnej. Zwłaszcza, jeśli praca opiera się na siedzeniu. Bardzo widoczne to jest u kierowców i osób pracujących za biurkiem. Dla takich osób jest Sapoven T . Składniki środka wspomagają regenerację krążenia żylnego i wpływają korzystnie na krążenie żylne. Dzięki temu redukują i zmniejszają szanse na wystąpienie żylaków.

Opinia użytkownika 2016-12-30 19:49

Moją bolączką bywa dyskomfort uczucia obrzęku w ciele. Przeszłam się do apteki i zakupiłam Sapoven T ! Poczułam ulgę po krótkim czasie od zastosowania produktu. Usunęłam nadmiar wody z organizmu. Ten produkt jest niezastąpiony!!!

Opinia użytkownika 2016-07-22 21:59

Lubię produkt Sapoven T na obrzęki. Faktycznie jest ok

Opinia użytkownika 2015-07-03 22:44

Za mało płynów i masz babo placek! Wyglądam jak jeden gigantyczny napuchnięty balon! PORAŻKA! Fundnęłam sobie Sapoven T !!! Da radę na taką dupę? Nie ma zielonego pojęcia ale modlę się za samą siebie!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.