Kategorie produktów

Succus Farfarae

Succus Farfarae

4.4 Dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Succus Farfarae

Succus Farfarae to lek w postaci płynu, o działaniu ochronnym na błonę śluzową gardła i jamy ustnej.

W składzie płynu znajduje się sok ze świeżych liści podbiału stabilizowany etanolem, który wykazuje działanie łagodzące kaszel oraz ochronne na gardło i błonę śluzową jamy ustnej.

Płyn wykazuje działanie wykrztuśne, a więc ułatwia transport zalegającej wydzielinie. Wskazaniem do stosowania płynu Succus Farfarae jest: lekki stan nieżytowy górnych dróg oddechowych, zapalenie gardła oraz migdałków, przewlekłe oraz ostre zapalenie oskrzeli.

Produkt przeznaczony jest do stosowania tradycyjnego w wymienionych wskazaniach. Jego działanie opiera się o doświadczenie i odpowiednio długi czas stosowania

Skład

W składzie płynu Succus Farfarae substancją czynną jest sok ze świeżych liści podbiału stabilizowany etanolem (Farfarae folii recentis succus (1:1)), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 96% (V/V), woda. Zawartość substancji czynnej 100ml/100 ml.

Płyn nie zawiera substancji pomocniczych.

Zawartość etanolu w preparacie 25-35% (V/V). 

Dawkowanie:

Lek Succus Farfarae należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Succus Farfarae należy stosować doustnie, po uprzednim rozcieńczeniu w niewielkiej ilości płynu.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego dla osób dorosłych i dzieci od 12. roku życia to 2,5-5 ml, 3 razy dziennie.

Uwaga! Nie należy stosować leku dłużej niż 4-6 tygodni w roku. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu leczniczego Succus Farfarae.

Nie stosować u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Nie należy podawać płynu dzieciom poniżej 12. roku życia. Produkt zawiera etanol.

Lek Succus Farfarae należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2018-06-22 19:54

Obrzmienie gardła, to u mnie od niedawana sytuacja niemal stała! Wszytsko przez zmienną pogodę! Już nie chcę tego przezywać! Chcę spróbować Succus Farfarae zapobiegawczo. Sądzicie , że to coś da? Czy może są jakieś specjalne środki mające działanie zapobiegające? Dajcie znać!

Mateusz 2018-04-26 12:07

Ból gardła jest okropny. Duży smutas, że leki i suple na gardło nie dają efektów turbo expresowo. Succus Farfarae jest dobry ale 4 pkt, bo ten czas...

Namysław 2017-04-14 15:13

Poważnie wkurza mnie nawracające zapalenie i generalnie stan zapalny w ustach. Nie każde domowe preparaty mogą coś z tym zdziałać. Pani farmaceutka poleciła mi Succus Farfarae . Praktykuję i wydaje się być lepiej.

Lea 2017-01-09 09:46

Choroby sezonowe to, co tu dużo mówić smutne realia w których się obracam. Succus Farfarae wybieram w momencie gdy coś mnie bierze.

Szymon 2015-05-24 19:19

Succus Farfarae to idealny lek na ból gardła!

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.