Kategorie produktów

UPSARIN C

4.75 Bardzo dobry

ilość opinii: 4

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu UPSARIN C

UPSARIN C to lek dostępny w postaci tabletek musujących, do stosowania w celu leczenia objawów przeziębienia i grypy.

Substancją czynną leku UPSARIN C jest kwas acetylosalicylowy oraz kwas askorbowy (witamina C). Kwas acetylosalicylowy  wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwgorączkowe, a witamina C wzmacnia odporność i mobilizuje organizm do walki z infekcją.

Witamina C sprawdza się również w przypadku przeziębienia i grypy, kiedy to organizm ma na nią zwiększone zapotrzebowanie.

Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego UPSARIN C są objawy przeziębienia i grypy, bóle różnego pochodzenia oraz stany gorączkowe.

Skład

W składzie tabletek musujących UPSARIN C znajdują się następujące substancje:

substancje czynne kwas acetylosalicylowy 330mg, kwas askorbinowy (witamina C) 200mg
pozostałe składniki glicyna, kwas cytrynowy, bezwodny sodu wodorowęglan, sodu benzoesan, powidon

Dawkowanie:

Produkt leczniczy UPSARIN C należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek UPSARIN C należy przyjmować doustnie. Tabletkę należy rozpuścić w szklance wody i wypić bezpośrednio po przygotowaniu.

Zalecane dawkowanie leku:

wiek dawka jednorazowa odstęp między dawkami maksymalna dawka dobowa
osoby dorosłe 1-2 tabletki 4-8 godzin 5 tabletek
osoby w podeszłym wieku 1-2 tabletki jw. jw.
dzieci od 12 do 15 lat 1 tabletka jw. jw.


Jeśli po rozopoczęciu stosowania leku gorączka utrzymuje się ponad 3 dni, a dolegliwości bólowe ponad 5 dni - należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku UPSARIN C. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

W okresie ciąży nie zaleca się stosowania tego leku, a o konieczności jego podania może zadecydować wyłącznie lekarz. Nie stosować w okresie karmienia piersią. Produkt leczniczy UPSARIN C należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu.

Nie należy stosować tego leku w przypadku czynnej choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy. Nie używać w przypadku problemów z wątrobą i/lub nerkami. Lek UPSARIN C jest przeciwwskazany u osób z ciężką niewydolnością serca.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Aldona 2020-02-24 21:53

Super sprawa na temperaturę... za każdym razem potrafi się jej pozbyć. Do tego działa na bolesności.

bartek 2016-02-19 13:29

jak cie cos łamie to bierz-na mnie działa super i szybko stawia na nogi.polecam

Ula 2015-10-17 15:37

Na grypę i przeziębienie, to UPSARIN C jest naprawdę genialny. Szybko zwalcza wszystkie objawy, ale też radzi sobie ze stanami zapalnymi!

Wespazjan 2015-03-09 13:13

Jestem pracownikiem dużej hali. Codziennie noszę ciężkie towary! Czuję straszny ból wszystkich mięśni. Z ratunkiem pojawił się środek UPSARIN C . Niweluje ból. Jest skuteczny.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.