Kategorie produktów

Vicks MedDex

Vicks MedDex

3.8 Dobry

ilość opinii: 10

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Vicks MedDex

Vicks MedDex to produkt leczniczy dostępny w postaci syropu miodowego.

Preparat w szczególności rekomendowany jest dla pacjentów, którzy borykają się z suchym kaszlem w czasie przeziębienia, grypy lub infekcji grypopodobnej.

W składzie syropu miodowego Vicks MedDex znajduje się substancja czynna - bromowodorek dekstrometorfanu, który hamuje napady męczącego, suchego kaszlu. 

Niniejszy lek przeznaczony jest do stosowania przez osoby dorosłe oraz dzieci w wieku powyżej 14 lat.

Skład

W składzie syropu Vicks MedDex znajdują się następujące substancje:

- substancja czynną leku: bromowodorek dekstrometorfanu (20 mg w 15 ml syropu),

- substancje pomocnicze: sacharoza, sacharyna sodowa, glikol propylenowy etanol 96%, sodu cytrynian dwuwodny, kwas cytrynowy bezwodny, karboksymetyloskrobia sodowa, polietylenu tlenek, aromat miodu L-166952 (zawierający glikol propylenowy, miód, aromat miodu, karmel, disodu edetynian (EDTA), woda oczyszczona), metoksypropanediol (TK 10), makrogolu stearynian, sodu benzoesan (E 211), aromat witułki, woda oczyszczona. 

Uwaga! W składzie syropu zawarty jest sód, cukier oraz etanol.

Dawkowanie:

Syrop Vicks MedDex należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub zapytać o radę farmaceutę.

Sposób i droga podania: niniejszy produkt leczniczy należy zażywać doustnie.

Zalecane dawkowanie: osobom dorosłym oraz dzieciom powyżej 14. roku życia zaleca się przyjmować 15 ml syropu 3x na dobę.

Należy pamiętać, by nie przekraczać dobowej dawki 45 ml syropu, gdyż może doprowadzić to do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Uwaga! Lek przeznaczony jest do stosowania krótkotrwałego. Nie należy przyjmować go bez konsultacji lekarskiej przez okres dłuższy niż 3-5 dni. W trakcie kuracji należy powstrzymać się od spożywania alkoholu.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik syropu Vicks MedDex, niewydolność wątroby, przewlekłe choroby dolnych dróg oddechowych, a także stosowanie równolegle leków będących inhibitorami MAO.

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 14 lat. U kobiet ciążarnych oraz matek karmiących piersią decyzja o stosowaniu preparatu powinna zostać omówiona z lekarzem.

Syrop należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Stefan 2017-12-12 12:15

W mojej opinii vicks meddex jest i pozostanie jednym z najprzyjemniejszych sposobów leczenia suchego kaszlu, jakie dane mi było wypróbować. Znosi nieprzyjemne uczucie pieczenia i podrażnienia w drogach oddechowych po napadach kaszlu.

Irena 2016-03-15 14:26

Skuteczny i całkiem niedrogi. Polecam.

Opinia użytkownika 2016-03-07 13:35

pomaga w kaszlu

Opinia użytkownika 2015-03-20 11:14

nie znam, co to za pop-up?

Marek 2015-01-18 18:30

Działa. Poprzez zastosowanie tego leku mogłem w prosty sposób pozbyć się kaszlu oraz nawilżyć moje gardło. Można poczuć różnice i już po 10 minutach zmienić swoje zapatrywanie na takie preparaty :)

Tadeusz Rater 2015-01-17 22:17

Średnie działanie tego leku zauważyłem po 2 tygodniowym stosowaniu. Wcześniej korzystałem też z takich suplementów i muszę przyznać, że o wiele lepiej mi one podchodziły. Jakoś ten nie działa z wydajnością 100%. Działa tak na 50% innych leków. Może na każdego działa co innego, jednak to moim zdaniem jest troszkę porażka. Efekt powinien utrzymywać się dłużej.

Mixer 2015-01-17 22:16

Działa do 15 minut. Można poczuć szybko różnice. Fajnie nawilża gardło i zmienia jego ból, teraz czuć to o wiele lepiej i nie ma takiego podrażnienia. Gratulacje!

Radek94 2015-01-17 22:15

Nie zadziałał dobrze. Zmarnowałem tylko pieniążki na ten lek. Nie podchodzę do niego dobrze, bo nic mi nie pomógł. Nie polecam Radek94

Trixi 2015-01-17 22:14

Na mnie działa i bardzo fajnie nawilża gardło.W szybki sposób poczułem różnice oraz mogę śmiało żyć wesoło bez bólu. Polecam!

Katarzyna 2014-12-15 12:58

Preparat rewelacyjnie pomaga w kaszlu za niską cenę i ten ciekawy smak po prostu sprawia, że można byłoby to brać bez końca :)

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.