Kategorie produktów

Herbapini

Herbapini

4.67 Bardzo dobry

ilość opinii: 9

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Herbapini

Herbapini to produkt leczniczy w postaci syropu o działaniu przeciwkaszlowym.

Substancjami czynnymi syropu są: nalewka koprowa, wyciąg sosnowy, kodeiny fosforan. Zastosowanie leku wpływa na zmniejszenie odczuwanego uczucia duszności i kaszlu.

Produkt wskazany jest do stosowania podczas wystąpienia suchego męczącego kaszlu, który towarzyszy nieżytowi górnych dróg oddechowych.

Herbapini wskazany jest do stosowania doraźnego przez osoby dorosłe i młodzież powyżej 12. roku życia.

Skład

W składzie syropu Herbapini znajdują się następujące substancje: 

substancje czynne wyciąg sosnowy, nalewka koprowa, kodeiny fosforan
pozostałe składniki sacharoza, kwas fosforowy 85%, wapnia mleczan pięciowodny, woda oczyszczona

W 100 g syropu zawarte jest: fosforan kodeiny (Codeini phosphas hemihydricus) - 0,05 g, wyciąg płynny z Pinus sylvestris L., turiones (pędy sosny, suche) (DER: 1:1,6) - 6,6 g, [ekstrahent: etanol 90 (v/v)], nalewkę z Foeniculum vulgare Miller subsp. vulgare var. vulgare, fructus (owocu kopru włoskiego odmiany gorzkiej) (DER: 1:5) - 1 g, [ekstrahent: etanol 70% (v/v)].

Dawkowanie:

Lek Herbapini należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Herbapini należy zażywać doustnie.

Osobom dorosłym oraz dzieciom powyżej 12. roku życia zaleca się przyjmować 15 ml syropu 3 razy dziennie. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu leczniczego Herbapini.

Przeciwwskazania do stosowania leku to: astma, tendencja do skurczu oskrzeli, ryzyko do porażennej niedrożności jelit, ostra niewydolność oddechowa, choroby układu oddechowego, przewlekłe zaparcia, uzależnienie od środków i leków opioidowych, przyjmowanie leków z grupy agonistów lub antagonistów morfiny.

Lek nie może być stosowany u osób, które: szybko metabolizują kodeinę do morfiny, są w stanie śpiączki, mają ciężkie zaburzenia wątroby. Przeciwwskazane jest stosowanie syropu w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. 

Zawartość etanolu nie więcej niż 7% (m/v). Produkt zawiera sacharozę.  Lek Herbapini należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Andrzej 2019-01-01 13:07

bardzo dobry i skuteczny

Hanka 2018-11-04 12:30

Jeśli chodzi o suchy i duszący kaszel, to Herbapini sprawdza się u mnie perfekcyjnie.

Opinia użytkownika 2017-09-13 14:35

Syrop smaczny i dobrze działający

Asia 2017-07-11 14:23

Super syropek na suchy kaszel. Ma bardzo dobry, słodki smak.

Mateusz 2017-01-30 10:58

skuteczny ... bardzo lubie jego smak no i tani

bat 2016-04-19 13:20

syrop warty polecenia

Opinia użytkownika 2016-03-22 14:28

skuteczny

Asia 2016-03-17 12:03

wspaniały syrop, smaczny, zdrowy.polecam

Opinia użytkownika 2016-03-07 15:12

syrop warty polecenia

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.