Kategorie produktów

Rubital

Rubital

4.78 Bardzo dobry

ilość opinii: 9

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Rubital

Rubital to tradycyjny lek roślinny w postaci syropu o działaniu łagodzącym na podrażnione gardło.

Lek może być stosowany w leczeniu zapalenia gardła, krtani oraz w leczeniu stanów zapalnych dróg oddechowych z suchym kaszlem. Wskazaniem do stosowania leku jest również kaszel z zalegającą wydzieliną oraz chrypka. 

Syrop wykazuje działanie łagodzące oraz przeciwkaszlowe. Lek działa również przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. 

Rubital jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Skład

W składzie syropu Rubital znajdują się następujące substancje:

substancja czynna macerat z korzenia prawoślazu lekarskiego
pozostałe składniki benzoesan sodu 200 mg Ponadto lek zawiera: sacharozę, sodu benzoesan, syrop malinowy (skład: sok z malin, sacharoza). Zawiera małą ilość etanolu (do 0,7% m/m)

100 g leku zawiera 26,6 g maceratu z 2 g Althaea officinalis L., radix (korzenia prawoślazu lekarskiego), DER (1:20), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda z etanolem (39 + 1).

Dawkowanie:

Syrop Rubital należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt należy przyjmować doustnie.

Preparat zaleca się dawkować następująco:

wiek dawka jednorazowa ilość dawek na dobę
dzieci w wieku 1-3 lat z zalecenia lekarza 2,5ml 4x
dzieci w wieku 3-6 lat 5 ml 4x
dzieci w wieku 6-12 lat 5 ml 5x
młodzież powyżej 12 lat i dorośli 10 ml 3-5x

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu Rubital.

Należy zachować szczególną ostrożność u osób z astmą oraz cukrzycą. Jeśli po zastosowaniu leku wystąpi gorączka, duszność lub ropna wydzielina, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 1. roku życia. Stosowanie leku u dzieci w wieku 1-3 lat powinno odbywać się pod nadzorem lekarza.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować z lekarzem możliwość stosowania tego leku.

Rubital należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu syropu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-02-10 12:04

Wybieram tylko to na czerwone gardło. natychmiastowa poprawa daje się odczuć.

Filomena 2018-10-23 14:09

Mój mały chłopiec bardzo często męczy się z ostrym i suchym kaszlem. Jako mama daję mu Rubital . Ten specyfik jest naprawdę dobry i Jasiowi pomaga.

Przybysława 2018-10-13 11:45

Rubital stosowaliście? Zakupiłam parę dni temu bo musiałam wykombinować coś na zapalenie krtani. Preparat ma pomóc wyeliminować dolegliwość a przy tym zmniejszać stan zapalny. Zobaczymy, czy da radę.

Opinia użytkownika 2017-11-07 11:30

Bardzo tani i dostępny bez recepty. Jak tylko, które z moich dzieci ma kaszelek to od razu podaję im Rubital

Romek 2017-10-24 14:37

Rubital radzi sobie z kaszlem oraz łagodzi ból gardła, który jest nim wywołany!

Gedeon 2016-11-02 14:30

Czasami podczas choroby górnych dróg oddechowych czuję , że kaszel mnie roznosi... Akcje takie jak ta przytrafiają się głównie późnym wieczorem i w nocy. Nie podołam wtedy aby podołać bez skutecznego specyfiku . Rubital oceniam na piątkę z plusem!

Paulina 2016-03-31 13:15

Dużym plusem według mnie jest to że syrop posiada maliny, bo leczenia gardła, zbija jeszcze delikatnie gorączkę i rozgrzewa...

Wiktor 2015-06-22 00:55

Jestem wykładowcą i sprawne gardło to podstawa, gdyż dużo mówię na lekcjach. Mam zawsze przy sobie Rubital . Bezdyskusyjnie numer 1 wśród produktów na gardło.

Nina 2015-03-14 13:54

Działanie leku Rubital opiera się na doświadczeniu i odpowiednio długim czasie stosowania.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.