Kategorie produktów

Vicks SymptoMed Complete

Vicks SymptoMed Complete

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Vicks SymptoMed Complete

Vicks SymptoMed Complete to produkt leczniczy w postaci proszku do sporządzania roztworu doustnego do łagodzenia objawów przeziębienia i grypy.

Preparat Vicks SymptoMed Complete wskazany jest dla osób, które borykają się z objawami przeziębienia i grypy, do których można zaliczyć: gorączkę, ból głowy, przekrwienie nosa oraz ból gardła. Preparat wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, gwajafenezyna oraz fenylefryny chlorowodorek. 

Paracetamol wykazuje działanie przeciwgorączkowe oraz przeciwbólowe na ból o nasileniu słabym do umiarkowanego. Gwajafenezyna jest lekiem wykrztuśnym, który rozrzedza zalegającą w oskrzelach wydzielinę i ułatwia jej odkrztuszenie. Substancja ta sprawdza się podczas mokrego kaszlu. Fenylefryny chlorowodorek działa na zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej, zmniejsza obrzęk nosa i udrożnia go.

Preparat Vicks SymptoMed Complete należy przyjmować tylko w sytuacji kiedy u chorego pojawiły się wszystkie trzy objawy, na które wskazuje opis produktu, tj.: bóli/lub gorączka, mokry kaszel oraz niedrożność nosa.

Skład

W składzie saszetek Vicks SymptoMed Complete znajdują się następujące substancje: 

substancje czynne (w jednej saszetce) paracetamol 500 mg, gwajafenezynę 200 mg i fenylefryny chlorowodorek 10 mg
pozostałe składniki sacharoza, kwas cytrynowy, kwas winowy, sodu cyklaminian, sodu cytrynian, aspartam (E951), acesulfam potasowy (E950), mentol w proszku, aromat cytrynowy, aromat soku cytrynowego, żółcień chinolinowa (E104)

Dawkowanie:

Produkt Vicks SymptoMed Complete należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Vicks SymptoMed Complete należy stosować doustnie po przygotowaniu roztworu. Wypić bezposrednio po przygotowaniu. Jedną saszetkę należy rozpuścić w szklance gorącej (nie wrzącej!) wody.

Osobom dorosłym oraz dzieciom powyżej 12. roku życia zaleca się przyjmować 1 saszetkę co 4-6 godzin. Maksymalnie 4 saszetki dziennie.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu Vicks SymptoMed Complete.

Nie stsosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Lek Vicks SymptoMed Complete należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie produktu. Nie można stosować tego leku przez osoby zażywające trójpleśniowe leki przeciwdepresyjne oraz leki beta-adrenolityczne.

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Ten lek zawiera aspartam (E951) - źródło fenyloalaniny, sacharozę i sód. Produkt Vicks SymptoMed Complete może powodować zawroty głowy. Przeciwwskazane jest stosowanie tego leku w przypadku choroby serca, wysokiego ciśnienia krwi, choroby nerek i/lub watroby, nadczynności tarczycy, cukrzycy, jaskry oraz porfirii. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

basia 2018-02-24 10:55

bardzo dobry lek warte polecenia

Vitooo 2017-03-25 16:54

Vicks SymptoMed Complete to mój numer jeden na naprawdę zaawansowane choróbska, kiedy wzbraniam się przed pójściem do lekarza (bo lekarze rozdają antybiotyki jak cukierki). Produkt daje ulgę po około 3 dniach stosowania i grzania się pod kołderką!

Maksym 2016-12-28 11:59

Niech to przesilenie już się skończy! Znowu dopadło mnie jakieś przeziębienie. Stosuję Vicks SymptoMed Complete . Myślicie, że pomoże?

Opinia użytkownika 2016-04-14 15:43

Po prostu polecam.

Aalama 2015-09-17 14:15

Rewelacja na grypę. Skutecznie rozgrzewa cały organizm, a grypa szybko znika.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.