Kategorie produktów

Voltaren Express

Voltaren Express

4.44 Dobry

ilość opinii: 16

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Voltaren Express

Voltaren Express to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym.

Substancją czynną zawartą w preparacie Voltaren Express jest diklofenak potasu. Substancja ta należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, znanej jako NLPZ. 

Diklofenak potasu wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, może być również stosowany w celu zmniejszenia gorączki. Lek Voltaren Express nie wpływa bezpośrednio na przyczynę gorączki i stanu zapalnego.

Voltaren Express wskazany jest do stosowania się w przypadku bólu mięśni, bólu pleców, głowy (w tym również podczas migreny), podczas bólów menstruacyjnych, reumatycznych oraz bólu zębów.

Produkt leczniczy Voltaren Express można stosować również do niwelowania objawów grypy i przeziębienia takich jak ból gardła czy katar.

W przypadku bólu nie należy stosować leku dłużej niż 5 dni, w przypadku gorączki - 3 dni. Jeśli po tym czasie objawy nie ustąpią lub nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem.

Skład

W składzie preparatu Voltaren Express znajdują się następujące substancje:

substancja czynna diklofenak potasowy
substancje pomocnicze makrogol 600, glicerol 85%, woda oczyszczona.  
skład kapsułki żelatyna, glicerol 85 %, D-sorbitol+1,4-sorbitan z mannitolem (polisorb 85/70/00) (substancja sucha), żółcień chinolinowa 70% (E104)

Jedna kapsułka miękka zawiera 12,5 mg diklofenaku potasowego.

Dawkowanie:

Kapsułki Voltaren Express należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Voltaren Express należy spożywać doustnie. Stosowac bezpośrednio po posiłku, popijając wodą.

Zalecana dawka poczatkowa produktu to 2 kapsułki. W razie konieczności można po 4-6 godzinach przyjąć 1-2 kapsułki. Maksymalnie w ciągu doby można przyjąć 6 kapsułek.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu Voltaren Express, uczulenie po zastosowaniu innych leków przeciwbólowych, a także m.in. choroby układu krążenia, niewydolność wątroby czy nerek, krwawienia z układu pokarmowego, choroba wrzodowa. Nie stosować u dzieci poniżej 14. roku życia.

Nie stosować w III trymestrze ciąży i podczas karmienia piersią. Kapsułki Voltaren Express należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Gizela 2020-03-17 21:28

sprawę leków przeciwbólowych traktuję bardzo racjonalnie. Brak tutaj miejsca na ryzyko. ponieważ nietrudno sobie zaszkodzić.

Opinia użytkownika 2020-03-16 08:37

nienawidzę migrenowego bólu więc obowiązkowo posiadam leki w domu.

Opinia użytkownika 2017-09-26 23:25

Voltaren Express to specyfik który posiada działanie o charakterze przeciwzapalnym. Z tego powodu może być stosowany w celach rozkurczowych, do walki z bólem i innych. Mowa ogólnie o środkach przeciwzapalnych. Ten produkt jest bezpieczny i działa szybko. Słyszałam, że jest chyba też w innej postaci.

Zenobiusz 2017-07-02 10:52

Voltaren Express jest ok i działa na silny ból!

Ela 2017-03-31 17:20

Voltaren Express na średnie bóle daje radę!

Jordan 2016-11-12 10:52

Nagroda dla tego, kto opracuje patent na reumatoidalne zapalenie stawów ! Do tego czasu zamierzam skrupulatnie stosować Voltaren Express . Sprawdza się przy sztywnieniu stawów.

Opinia użytkownika 2016-07-28 13:06

Niestety należę do grona kobiet, które przed okresem bardzo cierpią! Jakiś czas temu koleżanka powiedziała, że koniecznie muszę wypróbować specyfik Voltaren Express ... Kupiłam - zobaczymy czy da radę!

Opinia użytkownika 2015-05-27 22:20

Jak Voltaren Express nie pomoże na mój ból to oszaleję!

Haiyer 2015-04-02 10:07

Na mnie jakiegoś silnego działanie przeciwbólowego nie ma. Chciałbym aby działał o 70% lepiej i wtedy sprawniej mógłbym wrócić do zdrowia. Teraz nie jest aż taki ambitny więc nie polecam za bardzo!

Frodo 2015-02-23 11:36

Nie czuje się zbyt dobrze po tym leku, morzliwe że jestem na niego uczulony czy coś:(

Yrix 2015-01-08 11:51

Niestety nie zaobserwowałem żadnych pozytywnych efektów po zastosowaniu tego leku. Już myślę co innego spróbować aby efektywnie się wyleczyć.

Jurek4 2014-12-26 14:45

Moja ciocia miała to na bardzo to obfite bóle reumatyczne. Od kilku dni stosowała ten lek i muszą przyznać, że działa na nią bardzo dobrze i już bez problemów się ruszała,a wcześniej mają z tym bardzo duży problem. To dobry lek Polecam!

Opinia użytkownika 2014-12-20 12:38

Ostatnio miałem straszne bóle migrenowe i były ona tak obfite, że nie wiedziałem czy to jest mi wstanie pomóc. Skorzystałem z tej opcji i nie przeliczyłem się. Preparat szybko i skutecznie pokonał ten ból! PIĄTKA!

Opinia użytkownika 2014-12-20 12:38

Ostatnio miałem straszne bóle migrenowe i były ona tak obfite, że nie wiedziałem czy to jest mi wstanie pomóc. Skorzystałem z tej opcji i nie przeliczyłem się. Preparat szybko i skutecznie pokonał ten ból! PIĄTKA!

eufemia mistra 2014-12-20 12:29

jestem juz starsza osoba i ten lek pomaga mi na bole reumatyczne. nie znam lepszego leku na ta dolegliwosc

Domin 2014-12-17 23:14

Potrafi dobrze rozgrzać wszelkie bolące miejsca i przywrócić człowieka szybko na nogi, w szczególności gdy trzeba jutro iść do pracy.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.