Kategorie produktów

Ibum Express

Ibum Express

4.75 Bardzo dobry

ilość opinii: 12

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Ibum Express

Ibum Express to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich o działaniu przeciwbólowym.

Substancją czynna zawartą w produkcie leczniczym Ibum Express jest ibuprofen. Substancja ta należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Ibuprofen wykazuje działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Wskazaniem do stosowania produktu Ibum Express są bóle o nasileniu słabym i umiarkowanym. Lek sprawdza się podczas bólu głowy, bólów migrenowych, bólu stawów, mięśni i kostnych, bólu zębów oraz w przypadku nerwobólów i bólów po urazach. 

Ibum Express można również stosować w przypadku grypy i przeziębienia w celu zwalczania ich objawów takich jak gorączka czy katar. Lek sprawdza się także podczas bólu związanego z miesiączkowaniem. 

Produkt Ibum Express przeznaczony jest do stosowania przez osoby dorosłe i dzieci powyżej 12. roku życia.

Skład

Składniki leku Ibum Express są następujące:

substancja czynna ibuprofen
pozostałe składniki makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, żelatyna, sorbitol ciekły, częściowo odwodniony, żółcień chinolinowa (E 104), błękit patentowy (E 131)

W jednej kapsułce znajduje się 400 mg ibuprofenu.

Dawkowanie:

Lek Ibum Express należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Ibum Express należy zażywać doustnie.

Zalecana dawka początkowa produktu to 1 kapsułka (400 mg). Jeśli zajdzie taka potrzeba, można powtarzać dawkowanie co 4-6 godzin. Maksymalnie w ciągu doby można przyjąć 1200 mg (3 kapsułki) leku w dawkach podzielonych.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest m.in. nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników leku Ibum Express, uczulenie na inne NLPZ, choroba wrzodowa, zaburzenia krzepnięcia krwi, krwawienie wewnątrz organizmu, niewydolność narządowa.

Nie stosować u dzieci poniżej 18. roku życia. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Lek Ibum Express należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2023-01-24 21:45

serio nie mam się do czego przyczepić. Trafiony i celny wybór.

Danuta 2020-08-19 15:13

niekiedy świdrujący ból głowy bywa nie do pokonania. wtedy biorę to lekarstwo.

Opinia użytkownika 2020-02-14 14:22

Nie znoszę migreny więc zawsze mam zapas leków w torebce.

Grażyna 2018-06-28 12:05

Jest bardzo dobry

Grażyna 2018-06-28 12:05

Jest bardzo dobry

Nora 2018-05-07 21:34

Boli mnie klatka przy oddychaniu. Początkowo zupełnie nie miałam pojęcia co mi dolega. Znajoma sądziła, że to przez ciągłe nerwy i stres. Miała rację! Badania potwierdziły. Mam nerwobóle. Zażywam Ibum Express i chodzę do psychologa. Widzę znaczną poprawę. Uważajcie na siebie.

Neomiła 2018-02-14 22:57

Podwyższona temperatura stanowi pierwszy objaw zbliżającego się przeziębienia. Już wtedy należy starać się to zlikwidować. Do obniżenia gorączki przyjmuję Ibum Express . Produkt ma dość wszechstronne działanie. Z tego powodu jest moim faworytem.

Igor 2018-01-23 20:45

Jestem pracownikiem w transporcie i każdego dnia mamy do załadowania i rozładowania wielgachne pakunki. Nie jestem więc zdziwiony, że mocno boli mnie kręgosłup. Już chociażby z tego powodu musiałem jakoś na to zaradzić. Na wszelkie dolegliwości bólowe mam Ibum Express . Dzięki temu specyfikowi ból stopniowo ustępuje a ja mogę wrócić do pracy o pełni sił.

Wioletta 2017-11-29 11:19

Cenię sobie szybkie działanie tego leku.

Opinia użytkownika 2017-08-02 17:02

Przemęczenie, stres i chyba nawet delikatny stan depresyjny zaczyna mnie dopadać! Już nie wyrabiam! Od tego wszystkiego, co rano boli mnie głowa! Kupiłam Ibum Express . Oby coś dało na te moje bóle!

Bożena 2015-08-17 16:52

Ibum Express jest najlepszy! Na bóle przed okresem... Polecam, ten preparat bo zawsze daje radę!

Kaja 2015-02-06 14:07

Ibum Express w moim przypadku działa na każdy ból. obojętnie jaki by nie był. Czasem jak nie mam akurat mojego leku na migrenę to tez biorę Ibum Express i pomaga.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.