Kategorie produktów

Voltaren Express Forte

Voltaren Express Forte

4.75 Bardzo dobry

ilość opinii: 12

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Voltaren Express Forte

Voltaren Express Forte to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich o działaniu obniżającym temperaturę ciała, niwelowaniu bólu oraz stanów zapalnych w organizmie. 

Substancja czynna zawarta w leku Voltaren Express Forte to diklofenak potasowy. Substancja ta należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych i wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. 

Wskazaniem do stosowania leku jest ból głowy, mięśni, zębów i pleców. Lek Voltaren Express Forte pomaga także przy bólach menstruacyjnych oraz reumatycznych. Produkt Voltaren Express Forte może być stosowany w celu zwalczania objawów grypy i przeziębienia takich jak gorączka, ból gardła oraz bóle uogólnione. Lek zwalcza również objawy stanów zapalnych takich jak obrzęk.

Jeśli w ciągu 5 dni od rozpoczęcia stosowania Voltaren Express Forte objawy nie ustąpią lub nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem.

Skład

Składniki leku Voltaren Express Forte to:

substancja czynna diklofenak potasowy
pozostałe składniki makrogol 600, glicerol 85%, woda oczyszczona. Skład kapsułki: żelatyna, glicerol 85%, polisorb 85/70/00 (D-sorbitol+1,4-sorbitan z mannitolem), żółcień chinolinowa 70% (E 104)

Jedna kapsułka zawiera 25 mg diklofenaku potasowego.

Dawkowanie:

Produkt Voltaren Express Forte należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Voltaren Express Forte należy zażywać doustnie, popijając szklanką wody. Kapsułek nie zaleca się stosować bezpośrednio przed i po posiłku.

Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci powyżej 14. roku życia, zalecane dawkowanie wygląda następująco:

dawka jednorazowa odstęp między dawkami max. dawka dobowa
1 kapsułka 4-6 godzin 3 kapsułki

Uwaga! Nie stosować dłużej niż 5 dni w przypadku leczenia bólu. Nie stosować dłużej niż 3 dni w przypadku leczenia gorączki. Jeśli objawy nie ustąpią w tym okresie - skontaktuj się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego Voltaren Express Forte.

Nie stosować leku Voltaren Express Forte w przypadku wymienionych chorób: choroby nerek, choroba wrzodowa, choroby naczyń obwodowych. Leku nie należy stosować również u osób, u których w przeszłości występowało krwawienie z przewodu pokarmowego. Należy zachować ostrożność w stosowaniu tego produktu przez osoby palące tytoń oraz chorujące na cukrzycę. 

Nie stosować u dzieci poniżej 14. roku życia. Nie stosować leku w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią. Lek Voltaren Express Forte należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Sławek 2021-03-20 23:55

Bardzo dobry lek, pomógł w dolegliwości.

Liza 2020-08-21 08:21

Właściwa rzecz na temperaturę... Każdorazowo pomaga się jej pozbyć. No i jeszcze działa na bolesności.

Julia 2020-05-03 18:15

Czasem ostry ból głowy bywa nie do zniesienia. Właśnie wtedy biorę ten lek.

Opinia użytkownika 2018-03-04 21:42

Voltaren Express Forte jest ok i często po niego sięgam. Pomaga na silny ból głowy.

Piotrek Zduka 2018-01-28 18:02

Korzystam z Voltaren Express Forte od kilku miesięcy i od pierwsze użycia dał możliwość zdobycia bardzo dobrej opinii o nim. Szybkie oraz zdecydowane działanie to wielki plus tego leku.

Sulimierz 2017-05-03 21:09

Przeszywający ból w plecach jak tak sobie myślę jest jedynym z rodzajów bólu jaki mi dolega. Odpukać, posiadam Voltaren Express Forte :-) W każdym czasie mogę na nim polegać.

Jan 2017-04-04 14:40

Lek bardzo pomocny w bólach mięśni - działanie szybkie i usuwające bóle po zażyciu jednej dawki 25 mg .

Opinia użytkownika 2016-12-23 09:17

super

Wiola 2016-08-12 17:07

Działanie przeciwbólowe Voltaren Express Forte jest bardzo dobre!

Weronika 2016-02-19 12:33

dziala blyskawicznie!Maz uzywa i nie narzeka na bol.

Marian 2015-02-17 20:26

Łykałem Voltaren przez 4 dni pod rząd na bóle kręgosłupa i na szczęście po tym czasie ból ustąpił a już byłem skłonny jechać do szpitala gdyby nie było to 60 km od domu.

Cowboy 2015-01-13 21:24

Ja w zasadzie zawsze gdy mam problemy z krzyżem/bólek mięśni to sięgam po Voltaren - z innymi środkami wolę nie ryzykować bo wiem ze w tym wypadku ból na pewno przejdzie :) I to jest jego największa zaleta w tym wypadku :)

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.