Kategorie produktów

Xylometazolin Vibrocil

Xylometazolin Vibrocil

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 2

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Xylometazolin Vibrocil

Xylometazolin Vibrocil to produkt leczniczy dostępny w postaci kropli do nosa. Produkt dedykowany jest dla osób, które zmagają się z problemami górnych dróg oddechowych, przebiegających z katarem, nieżytem nosa, zatkanym nosem lub problemem z zatokami. 

Produkt ten może być stosowany w celu utrzymania higieny nosa i dróg oddechowych. 

Preparat Xylometazolin Vibrocil zawiera w swojej formulacji substancję czynną chlorowodorek ksylometazoliny. Substancja ta obkurcza naczynia krwionośne oraz wpływa na zmniejszenie przekrwienie błony śluzowej nosa.

Dzięki temu redukcji ulega także ilość produkowanej wydzieliny, która stanowi główną przyczynę utrudnionego oddychania. 

Skład

W składzie kropli do nosa Xylometazolin Vibrocil znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna ksylometazoliny chlorowodorek. 1 ml roztworu zawiera 1 mg ksylometazoliny chlorowodorku. 
pozostałe składniki benzalkoniowy chlorek, disodu edetynian, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sodu chlorek, sorbitol 70%, hypromeloza 4000, woda oczyszczona.

 

Dawkowanie:

Lek Xylometazolin Vibrocil należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Krople do nosa Xylometazolin Vibrocil należy stosować wyłącznie do wcześniej oczyszczonego nosa. Instrukcja użycia leku: podczas aplikacji leki należy przechylić głowę do tyłu, zaaplikować lek do każdego otworu nosowego. Pozostać w tej pozycji przez chwilę, tak by lek rozprzestrzenił się w jamie nosowej. 

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego:

Wiek Dawka pojedyncza Częstotliwość stosowania Dawka dobowa
dorośli 2-4 krople do każdego otworu nosowego 3 razy na dobę 6-12 kropli
młodzież powyżej 12. lat j.w. j.w. j.w.

Leku nie należy stosować dłużej niż 10 dni. Ostatnia dawka powinna być zastosowana bezpośrednio przed pójściem spać. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu Xylometazolin Vibrocil. Leku nie należy stosować m.in. u osób z problemem suchych błon śluzowych nosa, po operacjach wykonywanych przez nos, w przypadku jaskry z wąskim kątem przesączania. 

Produkt Xylometazolin Vibrocil należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Przeciwwskazaniem do stosowania kropli do nosa jest ciąża. Kobiety karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku.

Nie stosować leku po upływie terminu ważności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Hanna 2016-06-23 15:11

Nawet wczesną wiosną można zmagać się z katarem. Wbrew pozorom nie jest to nic przyjemnego. Uziemiło mnie to na cały tydzień. Pracuję z dziećmi i nie chciałam, żeby któreś dziecko mi się zaraziło, a nie wiedziałam za bardzo co mi jest. Stosowałam Xylometazolin Vibrocil.

Opinia użytkownika 2016-04-01 15:50

Produkt sprawdzony i pomocny.Godny polecenia.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.