Kategorie produktów

Xylogel 0,1%

4.89 Bardzo dobry

ilość opinii: 9

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Xylogel 0,1%

Xylogel 0,1% to produkt leczniczy w postaci żelu do nosa.

Lek Xylogel 0,1%  łagodzi katar oraz zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa i gardła. Postać żelu sprawia, że lek nie ścieka do gardła, co podnosi poziom komfortu stosowania. Żel nawilża błonę śluzową przynosząc uczucie ulgi. Produkt Xylogel 0,1% może być stosowany przez osoby dorosłe i dzieci powyżej 12. roku życia.

Żel Xylogel 0,1% przeznaczony jest do stosowania miejscowego w leczeniu pomocniczym przewlekłego lub ostrego zapalenia zatok przynosowych, podczas ostrego zapalenia błony śluzowej nosa (bakteryjnego jak i wirusowego) oraz podczas alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i zapalena ucha środkowego.

Skład

Składniki produktu leczniczego Xylogel 0,1% to:

substancja czynna ksylometazoliny chlorowodorek
substancje pomocnicze sodu chlorek, disodu fosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan jednowodny, disodu edetynian, benzalkoniowy chlorek roztwór, sorbitol, hydroksyetyloceluloza, glicerol, woda oczyszczona


Każdy gram żelu Xylogel 0,1% zawiera 1 mg ksylometazoliny chlorowodorku.

Dawkowanie:

Lek Xylogel 0,1% należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Xylogel 0,1% należy aplikować do nosa. Zalecane stosowanie leku to 1 dawka żelu do każdego otworu nosowego co 8-10 godzin.

Nie należy stosować leku dłużej niż 3-5 dni, bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.  Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu Xylogel 0,1%. Przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym i nienasłonecznionym miejscu.

Produkt Xylogel 0,1% należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie. Okres ważności leku to 12. tygodni od dnia otwarcia. Nie należy stosować leku u pacjentów z przewlekłym lub naczynioruchowym zapaleniem błony śluzowej nosa.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Roma 2018-08-18 00:56

Pożyteczny w sprawach "nosowych". Xylogel 0,1% jest w porząsiu!:)

Julia 2018-03-21 14:42

Czy dla was także zatkany nos to jakaś mordęga? W moim przypadku uniemożliwia funkcjonowanie. Za każdym razem stawiam na jakościowe rozwiązanie. Zawsze, gdy dokucza mi zatkany nos, wybieram Xylogel 0,1% . Zwykle zatkany nos to problem błon śluzowych. Składniki produktu wspierają zdrowie dróg oddechowych, a przy tym zmniejszają uczucie zatkanego nosa.

Marzanna 2017-09-27 15:30

Oglądając reklame myślałam, że to jak zawsze ściema z tym, że produkt nie spływa do nosa.... A tu zaskoczenie. Wszystkie wcześniejsze produkty jakie stosowałam do nosa, sprawiały takie nieprzyjemne uczucie w gardle, a ten produkt tak nie robi. Konsystencja żelu faktycznie nie spływa do gardła, przez co aplikacja jest dużo przyjemniejsza. Co do działania, to tez jestem przyjemnie zaskoczona, bo mogę przespać całą noc podczas kataru. Bez budzenia się na smarkanie, przez uczucie "duszenia". Polecam z czystym sumieniem.

Żaneta 2016-10-24 20:18

Zawsze w przypadku postępującego kataru dodatkowo dotyka mnie zapalenie zatok. Próbowałam wykombinować jakieś rozwiązanie ale to, co już stosowałam, nie przypasowało mi. Aż w końcu trafiłam na Xylogel 0,1% . Co do tego specyfiku to nie ma w ogóle zamiennika. Działa szybko i skutecznie.

Doris 2016-07-10 19:20

Czy ktoś jeszcze miewa takie problemy z zatokami jak ja? Nie mam zielonego pojęcia, czemu mam z nimi taki problem. A problemy dokuczają mi od kilku lat. Okres jesienno-zimowy to u mnie masakra. Na szczęście sama stosuję Xylogel 0,1% . Składniki specyfiku wpływają na ukrwienie błon śluzowych nosa i zatok, a zmniejszając obrzęk wspierają też udrożnianie dróg oddechowych.

Opinia użytkownika 2016-06-07 10:58

Ostatnimi czasy drażnią mnie zatkany nos i bolące gardło. Chyba przyjdzie jakaś choroba. Wybrałem się do apteki i nabyłem Xylogel 0,1% . Czekam aż pomoże:(

Damaris 2015-11-03 09:46

Nawilżanie śluzówki nosa? Należy o tym pamiętać przy przeziębieniu a co więcej, to żaden wymysł. Jednym z symptomów przeziębienia jest katar. Warto mieć wtedy coś na podorędziu. I z tego powodu ja wybieram Xylogel 0,1% . Składniki preparatu wspierają drogi oddechowe i pomagają zwalczyć uciążliwy katar. Dla mnie to trafione rozwiązanie :D

Opinia użytkownika 2015-08-13 10:21

Alergiczne zapalenie nosa to problem, który może występować okresowo i przewlekle. Główną przyczyną tej choroby są rośliny (a dokładniej ich pyłki), kurz (roztocza kurzu domowego), ale też alergeny zwierząt! U mnie na porządku "dziennym" są takie objawy jak: zapchany nos, ciągłe kichanie (jak szalona) i wodnista wydzielina, która cały czas "cieknie"... Xylogel 0,1% mogę od serca polecić każdemu, kto męczy się z alergicznym zapaleniem nosa!

Oliwia 2015-05-20 11:42

Jakbym miała wskazać wartościowy produkt na zatkany nos , nietrudno byłoby mi wybrać Xylogel 0,1% :) Ułatwia mi życie elegancko ...

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.