Kategorie produktów

Otrivin Menthol

Otrivin Menthol

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 1

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Otrivin Menthol

Otrivin Menthol to lek dostępny w postaci roztworu w formie aerozolu do nosa. Wskazaniem do stosowania leku są dolegliwości takie jak niedrożność dróg oddechowych, katar, uczucie zatkanego nosa. Preparat jest przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą zadbać o odpowiednią higienę nosa. 

Substancja czynna preparatu - chlorowodorek ksylometazoliny - zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa, dzięki czemu ułatwia oddychanie oraz odblokowuje zatkany nos. Obecność mentolu sprawia, że po aplikacji aerozolu do nosa odczuwa się uczucie chłodu.

Otrivin Menthol może być stosowany wspomagająco w zapaleniu ucha środkowego. Działanie substancji czynnej rozpoczyna się po 2 minutach od zaaplikowania roztworu. 

Skład

W składzie aerozolu do nosa Otrivin Menthol znajdują się:
- substancją czynna: chlorowodorek ksylometazoliny  Jeden ml roztworu zawiera 1 mg ksylometazoliny chlorowodorku.
- pozostałe składniki: sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sodu chlorek, disodu edetynian, lewomentol, cyneol (eukaliptol), sorbitol, makrogologlicerolu hydroksystearynian, woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Lek Otrivin Menthol należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt leczniczy Otrivin Menthol należy stosować do nosa. Zalecane dawkowanie produktu leczniczego:

wiek dawka pojedyncza częstość
dorośli 1 dawka* 3 razy na dobę**
dzieci powyżej 12. r. ż. j.w. j.w.

*1 dawka = jedna aplikacja do każdego otworu nosowego

**zaleca się, aby ostatnią dawkę leku przyjąć bezpośrednio przed pójściem spać.

Nie przekraczać 3 dawek dobowo.

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Otrivin Menthol. Lek Otrivin Menthol należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Lek nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży. Kobiety w okresie laktacji powinny skonsultować się z lekarzem przed użyciem leku. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Oliwia 2018-01-31 15:27

Na zatkany nos tylko i wyłącznie Otrivin Menthol.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.