Kategorie produktów

Actifed

3.94 Dobry

ilość opinii: 16

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Actifed

Actifed to produkt leczniczy dostępny w postaci syropu o smaku jeżynowym, przeznaczony do stosowania w celu łagodzeni objawów pojawiających się podczas stanów zapalnych górnych dróg oddechowych.

Produkt zmniejsza przekrwienie błony śluzowej i przynosi ulgę.  

W składzie preparatu znajduje się triprolidyna, która zaliczana jest do substancji przeciwalergicznych. Substancja ta eliminuje świąd i zmniejsza częstotliwość kichania.

Zawarta w formulacji produktu pseudoefedryna zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa.

Za działanie przeciwkaszlowe odpowiada dekstrometorfan. Substancja ta hamując ośrodek kaszlowy w rdzeniu przedłużonym, dzięki czemu częstotliwość napadów kaszlu ulega zmniejszeniu. 

W wyniku działania wyżej wymienionych substancji czynnych syrop łagodzi typowe objawy przeziębienia, takie jak kaszel oraz katar.

Actifed może być stosowany przez dorosłych i dzieci w wieku od 7 lat.

Skład

Składniki syropu Actifed są następujące:

- substancjami czynnymi leku są triprolidyny chlorowodorek, pseudoefedryny chlorowodorek, dekstrometorfanu bromowodorek.

5 ml syropu zawiera: 1,25 mg triprolidyny chlorowodorku, 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku, 10 mg dekstrometorfanu bromowodorku.

- pozostałe składniki to: sorbitol roztwór 70%, sacharoza, sodu benzoesan, metylu hydroksybenzoesan, czerwień koszenilowa, etanol 96%, zapach jeżynowy, lewomentol, wanilina, woda oczyszczona.

Uwaga! Syrop zawiera metylu hydroksybenzoesan oraz czerwień koszenilową. Może wywoływać reakcje alergiczne (typu późnego).

Ze względu na zawartość sorbitolu, osoby wykazujące nietolerancję niektórych cukrów powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku.

Dawkowanie:

Syrop Actifed należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek stosuje się doustnie.

Zalecane dawkowanie:

Wiek pacjenta Dawka jednorazowa Ilość dawek na dobę
osoby dorosłe 10 ml 3-4
dzieci > 12 lat j.w. j.w.
dzieci 7-12 lat 5 ml j.w.

Uwaga! W czasie stosowania leku niewskazane jest prowadzenie pojazdów oraz obsługa maszyn.

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Actifed.

Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 7. roku życia oraz m.in. dla pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, niewydolnością oddechową, ciężkim nadciśnieniem, mukowiscydozą, równoległym stosowaniem inhibitorów MAO.

Lek zawiera niewielkie ilości etanolu.

Syrop Actifed należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Karola 2021-09-13 09:21

Używam dla 10-latki i jestem bardzo zadowolona z działania. Najlepszy przy zatkanym nosie, kiedy wydzielina spływa do gardła powodując kaszel.

Rajmund 2020-01-26 16:05

smarkam od wczoraj. no i jeszcze bolą mnie zatoki i stawy. To chyba nie zwykły katarek lecz stosować leki przecież czymś muszę

Opinia użytkownika 2019-12-28 18:50

do późna moge wam wyliczać symptomy mojej choroby. tylko nie w tym rzecz. Korzystniej kupić coś co w rzeczywistości zadziała

P. 2018-07-18 11:21

Czytałam gdzieś, że jeśli po 3 dniach stosowania leku objawy nie ustąpią, należy zwrócić się po poradę do lekarza i odstawić lek. Czy tak jest też w przypadku syropu Acifed? bo Ja już z drugim dzieckiem nie biegam do przychodni tak często, jak przy byle katarku starszej córki....

Monia 2017-05-27 21:20

Hmm wykupiłam w aptece, ale jakoś nie podałam dziecku, bo trzymam się sprawdzonych preparatów od wcześniejszego pediatry i nie chcę eksperymentować z czymś nowym.

Dora 2017-05-19 12:35

Idealny na przeziębienie!

Zosia 2017-01-19 08:59

Masakra - ból brzucha i wątroby, nudności i senność.

Anita 2016-12-16 11:49

super!

Kaszelek 2015-02-23 20:48

Rzeczywiście skutecznie środek potrafi łagodzić kaszel i pomóc nam w jego zwalczaniu. Dlatego daje 5/5 za skuteczność i cenę która nie jest wygórowana

Allinone 2015-01-11 11:56

Na mnie działa bardzo dobrze i doskonale łagodzi kaszel. Dodatkowo pomaga mi zwalczyć przeziębienie oraz grypę i to pomaga mi czuć się lepiej po prostu w tym okresie.

Imber 2015-01-06 13:29

Fajnie odrywa wydzielinę oraz można w prosty sposób wyleczyć się z kaszlu, bo nawilżenie gardła jest bardzo dobre. Polecam!

Tamara Antyna 2014-12-27 18:35

Lek bardzo dobry. Szybko działa i do tego ma bardzo dobrze właściwości na moje dziecko. Na internecie widziałam bardzo dużo negatywnych opinii, jednak po moich dzieciach tego nie widać.

Tamara B. 2014-12-26 16:01

Niestety na moje dziecko to również nie działa zbyt dobrze. Efekt nie jest widoczny, a aptece od razu wykupiłam inny lek i tamten zadziałał do 30 minut.

Olivia W. 2014-12-23 20:30

Właśnie coś ten lek jest dziwny. Moje dziecko zaczęło robić się senne, dlatego kategorycznie odpada. Ale skutkuje w sumie.

Fatalny lek 2014-12-20 23:24

Dla mnie ten lek nie jest skuteczny. Podawałam go dziecku 7 letniemu i nic to na niego nie działało, więc muszę podziękować za takie coś.

Jadwiga 2014-12-15 12:31

Lek jest skuteczny. Jednakże wydawało mi się, że powoduje u mojego dziecka senność oraz apatię to musiałam go odstawić.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.