Kategorie produktów

ACC mini tabletki

4.71 Bardzo dobry

ilość opinii: 14

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu ACC mini tabletki

ACC mini to lek dostępny w postaci tabletek musujących. Preparat ACC mini tabletki jest skierowany dla osób, które zmagają się z infekcjami dróg oddechowych, przebiegającymi np. z zapaleniem oskrzeli, kaszlem mokrym i utrudnionym odkrztuszaniem. 

Produkt może być także stosowany wspomagająco przy przeziębieniu. 

W formulacji tabletek musujących ACC mini znajduje się acetylocysteina. Jest to substancja z grupy leków mukolitycznych, których działanie polega na tym, że rozrzedza zalegającą wydzielinę, ułatwiając tym samym jej usuwanie. 

Dodatkowo acetylocysteina przywraca komfort dróg oddechowych, zmniejsza dolegliwości oskrzeli. 

Skład

W składzie tabletek musujących ACC mini tabletki znajdują się następujące substancje:

substancja czynna acetylocysteina. 1 tabletka musująca zawiera 100 mg acetylocysteiny
pozostałe składniki kwas cytrynowy bezwodny, sodu wodorowęglan, sodu węglan bezwodny, mannitol, laktoza bezwodna, kwas askorbowy, sodu cytrynian dwuwodny, sacharyna sodowa dwuwodna, aromat jeżynowy „B”.

Produkt leczniczy zawiera laktozę i sód. 

Dawkowanie:

Produkt ACC mini tabletki należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt ACC mini tabletki należy stosować doustnie. Tabletkę musującą rozpuścić w 1/2 szklanki wody i wypić od razu po rozpuszczeniu. 

Zalecane dawkowanie produktu:

Wiek Dawka pojedyncza Częstotliwość stosowania Dawka dobowa
dorośli 2 tabletki musujące 2-3 razy na dobę 4-6 tabletek musujące
młodzież powyżej 14. lat j.w. j.w. j.w.
dzieci od 7. do 14. lat 1 tabletka musująca 4 razy na dobę 4 tabletki musujące
dzieci od 3. do 6. lat j.w. 2-3 razy na dobę 2-3 tabletki musujące

Ostatnią dawkę leku należy przyjąć min. 4 godziny przed snem.

Lek stosować 4-5 dni. Jeśli objawy nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem. 

Nie przekraczać wskazanej dawki dobowej. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu ACC mini tabletki.

Przeciwwskazania do stosowania leku to np. astma oskrzelowa, choroba wrzodowa, niewydolność oddechowa, problemy z odkrztuszaniem wymagające zastosowania fizykoterapii oddechowej a także podeszły wiek. 

Produkt ACC mini tabletki należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u dzieci poniżej 3. roku życia. Lek ACC mini można stosować w czasie ciąży i laktacji pod warunkiem, że odbywa się to za zaleceniem lekarza.

Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Eufemia 2018-11-02 16:10

W sytuacji, gdy łapią mnie różne infekcje to pierwszym objawem jest u mnie kaszel. Nie jestem znawcą medycznym stąd też mam trudności z rozpoznaniem, jaki to kaszel. Jednak tak, jak pamiętam na kaszel stosowałam ACC mini tabletki bo ten produkt szybko i skutecznie się z nim rozprawia.

Roberta 2018-04-21 10:15

Brak możliwości odkrztuszenia wydzieliny bywa dużym problemem. Męczy, irytuje , dodatkowo może spowodować nadkażenie bakteryjne.. Właśnie z tego powodu nigdy długo nie czekam i łapię ACC Mini

Ludosław 2017-09-10 17:57

Przeziębienie mnie złapało. Na dworze coraz więcej słońca a ja się męczę. Ufam, że ACC Mini zadziała z tym skutecznie

Izka 2017-09-06 01:03

Produkt dobry jeśli chodzi o stosowanie w przypadku problemów z zalegającą wydzieliną. ACC mini tabletki działa szybko i skutecznie.

Ula 2017-05-29 13:08

nie mam zastrzeżeń do acc mini

Aneta 2016-10-26 14:31

Moje dzieci często chorują, dlatego zawsze w takich sytuacjach podaję im ac mini. Nigdy się na nim nie zawiodłam.

Natus 2015-03-21 21:13

Moje dzieci ogólnie to lubią, wiedzą, że za pomocą tego środka będą mogły skutecznie odksztusić wszystko ze swojego ciała i w szybki sposób być zdrowym i uprawiać aktywnie sport. Im to bardzo przeszkadza, taka wydzielona!

Aniela 2015-03-20 13:36

Podaję ACC mini moim przedszkolakom. Często przynoszą jakieś zarazki do domu i do tego zarażają się wzajemnie w błyskawicznym tempie. Chociaż na kaszel mam skuteczne rozwiązanie:)

Suzi 2015-02-16 21:51

Mój numer jeden w kategorii leki wykrztuśne dla dzieci. Gdyby można było przyznać szósteczkę, na pewno bym się nie zawahała!:)

Kreska 2015-02-10 12:13

Bardzo ładnie pomaga pozbyć się wydzieliny z drzewa oskrzelowego. Dziecko jest spokojne i rodzice też.

Kamir 2015-02-09 21:11

Lek bardzo dobrze wpływa na wydzielenie zalegającej wydzieliny. Pomaga w szybki oraz kluczowy sposób. Polecam dla każdego !

Kamix 2015-01-04 21:47

Wyksztuszenie zalegającej wydzieliny to teraz nie problem. Acc mini w prosty sposób pomaga efektownie pozbywam się jej. Działa i po kilku dniach nie ma już problemów z tym polecam!

Timi 2015-01-03 11:23

Super! działa szybko i skutecznie. Dzieci go bardzo lubią oraz pomaga w wydzieleniu zalegającej wydzieliny. Cena również jest spoko jak dla mnie. Nic tylko brać

Igna 2014-12-15 13:10

Dla mnie to jest idealny lek to dla moich dzieci też zarezykowałam i bardzo go polubiły i jest niezwykle skuteczny w czasie choroby. Tylko cena mi troszkę nie pasuje.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.