Kategorie produktów

Akutol do usuwania plastrów bez bólu spray

Akutol do usuwania plastrów bez bólu spray

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 1

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Akutol do usuwania plastrów bez bólu spray

Akutol do usuwania plastrów bez bólu spray to produkt przeznaczony do stosowania w celu bezbolesnego usuwania opatrunków w postaci plastrów. Produkt ten stosuje się zarówno w przypadku plastrów okrywających ranę, opatrunków specjalistycznych, np. stomijnych, jak i plastrów transdermalnych (przeciwbólowych, antynikotynowych, hormonalnych).  

Preparat jest bezpieczny dla skóry, nawet bardzo wrażliwej i delikatnej. Po zastosowaniu substancje w nim zawarte wpływają na zmniejszenie lepkości plastrów i opatrunków (poprzez ich odparowanie), dzięki czemu pomagają w ich łatwym i bezbolesnym usunięciu bez pozostawiania śladów na skórze. 

Spray nie ma jednak działania regeneracyjnego. Jego działanie nie polega na wspomaganiu procesu gojenia się ran. Produkt Akutol do usuwania plastrów bez bólu spray jest odpowiedni dla dzieci, dorosłych, diabetyków.

Skład

Skład produktu Akutol do usuwania plastrów bez bólu spray: Hexamethyldisiloxane, Butane, Propane, Isobutane, Cyclopentasiloxane.

Dawkowanie:

Sposób użycia produktu Akutol do usuwania plastrów bez bólu spray

produkt należy stosować zewnętrznie i miejscowo na skórę z odleglości 10-15 cm. Stosować w miejscu opatrunku, spryskując to miejsce. Po 10-15 sekundach można podjąć próbę odklejenia plastra/usunięcia opatrunku. Zerwać szybkim ruchem.

W przypadku trudności z odklejeniem plastra, należy spryskać jego krawędzie i usuwać partiami. 

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania niniejszego produktu jest nadwrażliwość na którykolwiek z wymienionych składników.

Nie stosować plastra inaczej niż w celu, do którego został on stworzony. Unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi.

Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem bądź farmaceutą przed zastosowaniem. 

Produkt jest łatwopalny, należy przechowywać go z dala od źródeł ciepła i wysokiej temperatury. 

Podczas stosowania Akutol do usuwania plastrów bez bólu spray należy unikać wdychania sprayu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Marika 2018-11-06 19:50

To jest mój must have. Moje dzieci uwielbiają plastry, zwłaszcza te kolorowe. Ale jak mamy je odklejać, to jest jeden zgrzyt, dlatego wolę mieć przy sobie coś, dzięki czemu odklejanie plastrów nie będzie tak bolesne.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.