Kategorie produktów

Klimadynon

Klimadynon

4.25 Dobry

ilość opinii: 12

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Klimadynon

Klimadynon to lek dostępny w postaci tabletek. Ten roślinny preparat rekomendowany jest dla kobiet, które chcą złagodzić objawy związane z menopauzą.

To niehormonalny produkt leczniczy pochodzenia naturalnego, ​łagodzący uderzenia gorąca, stany napięcia nerwowego, a także eliminujący problem nadmiernego pocenie się. 

Niniejszy lek może stanowić alternatywę dla hormonalnej terapii zastępczej.

Formulacja preparatu zawiera suchy ekstrakt z kłącza pluskwicy groniastej, o działaniu estrogenopodobnym i organoselektywnym.

Składniki tabletek Klimadynon oddziałują na receptory estrogenowe w kościach oraz układzie sercowo-naczyniowym, co zwiększa bezpieczeństwo u kobiet obarczonych ryzykiem wystąpienia nowotworów estrogenozależnych.

 

Skład

W składzie tabletek Klimadynon znajdują się następujące substancje:

- substancje aktywne: 1 tabletka zawiera 2,8 mg suchego wyciągu z Cimicifuga racemosa (L.) Nutt., rhizoma (kłącze pluskwicy groniastej) (10:1), ekstrahent: etanol 58% (V/V).

- substancje pomocnicze: wapnia wodorofosforan dwuwodny, kopolimer amoniometakrylanowy, typ A, rozproszenie 30% (Eudragit RL 3OD), żelaza tlenek czerwony (El 72), żelaza tlenek żółty (El72), laktoza jedno wodna, makrogol 6000, magnezu stearynian (roślinny), skrobia ziemniaczana, oczyszczony talk, wodorotlenek sodu, kwas sorbowy, tytanu dwutlenek (E 171).

Uwaga! Lek zawiera laktozę.

Dawkowanie:

Lek Klimadynon należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: stosować doustnie, popijając wodą.

Zalecane dawkowanie produktu Klimadynon dla dorosłych kobiet w okresie menopauzy: 1 tabletka 2x na dobę (rano i wieczorem).

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki preparatu, gdyż może doprowadzić to do poważnych konsekwencji zdrowotnych. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Klimadynon.

Nie należy przyjmować leku w przypadku mi.n. niwydolności wątroby, stosowania estrogenów, terapii onkologicznej, krwawienia z pochwy. 

Tabletki Klimadynon należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu. 

Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży, kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2022-09-27 18:55

Polecam ją po trzech tygodniach stosowania czułam.sie rewelacyjnie szkoda że nie można go brać dłużej niż pół roku

Maria 2021-09-02 19:03

Również brałam klimadynon i czułam się dobrze minęły nocne pocenie.

Marzena 2019-05-30 20:16

Również biore klimadynon i czuje się lepiej, minęły nocne poty które miałam wokół szyji, i byłam bardzo drazliwa, ale chyba przebieram na wadze, bynajmniej nie chudne, i się wysypiama.

Sara 2019-03-25 23:37

Biorę d dziś e tabletki.może coś mogą.A czy któraś zna jakiś inne tabletki pomocne a zrazem nie szkodliwe.Bo czytalam że klimadynon może zaszkodzić watrobie.

Violetta 2018-07-27 10:29

Cenię sobie skutecznośc działania tabletek klimadynon. Czuję, że jestem mniej nerwowa, a to docenia zarówno mój mąż, jak i dorasstające dzieci, z któ®ymi i tak ciężko jest się na co dzień dogadać.

Opinia użytkownika 2018-03-04 13:56

Stresik w pracy, w domu, podczas rozmowy z szefem... a ze mnie wręcz leją się potoki... Klimadynon poleciła mi znajoma. Mój problem przyprawiał mnie o zakłopotanie. Żywię ogromną nadzieję, że ten specyfik uwolni mnie z sideł potu i da mi na nowo poczuć się pewną siebie.

Mariola 2017-09-06 14:42

Produkt super.Próbowałam Climea Forte ale niestety nie było poprawy.Produkt poleciła mi Pani Farmaceutka i trafiła.Po miesiącu uporczywe poty zmalały i mam więcej optymizmu.Polecam.

Ewa 2017-05-24 14:34

Uderzenia gorąca nie zmniejszyły się. Trochę za bardzo uwierzyłam w to, że wezmę tabletki i problem od razu minie :(

Andzia 2016-11-21 13:56

Jak dla mnie super! Działa szybko i skutecznie. Najważniejsze, że poty minęły, bo bylo to bardzo dokuczliwe.

Anna 2016-11-21 13:56

Bez szłu, nie zauważyłam dużej poprawy

Aida 2016-04-20 10:53

Moja mama ma ostatnio ten ciężki czas :( Na początku totalnie nie wiedziałam, jak mam się zachować... Na całe szczęście sama szybko zrozumiała, że dzieje się z nia coś "złego"... Po wizycie u doktora widziałam, że miała Klimadynon !!! Preparat sprawdził się u niej na medal, bo przestała mieć nagłe wahania nastroju!

Anna 2015-08-31 01:42

Dla mnie Klimadynon to naprawdę duże wsparcie przy mojej burzliwej menopauzie. Produkt godzien polecenia.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.