Kategorie produktów

Nitrofurazon

Nitrofurazon

4.6 Bardzo dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Nitrofurazon

Nitrofurazon to produkt leczniczy dostępny w postaci maści. Maść jest przeznaczona do stosowania miejscowo na skórę na obszary zmienione chorobowo. Wskazaniem do jej stosowania są m.in. oparzenia i owrzodzenia.

Substancja czynna leku wykazuje działanie przeciwbakteryjne, dlatego też może on być wykorzystywany w zmianach skórnych, jak np. zakażenia, wywołane przez bakterie takie jak: Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes, Escherichia coli, Proteus sp., Aerobacter aerogenes.

Lek Nitrofurazon można także stosować wspomagająco w zakażeniach zmian alergicznch skóry oraz zapobiegawczo przy przeszczepach skóry. 

Skład

W składzie maści Nitrofurazon znajdują się następujące substancje:

- substancja czynna: nitrofural 2 mg/1 g maści,

- substancje pomocnicze: wazelina biała.

Dawkowanie:

Lek Nitrofurazon należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Nitrofurazon należy stosować na skórę. Niewielką ilośc maści nanieść na miejsca zmienione chorobowo. Stosować 1-2 razy na dobę. W razie konieczności zastosować jałowy opatrunek.

Lek przeznaczony do stosowania krótkotrwałego. Jeśli po upływie 5-7 dni nie ma poprawy, należy wrócić się do lekarza.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku Nitrofurazon.

Produkt Nitrofurazon należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Barbara 2022-12-07 23:22

Bardzo dobra maść , choruje na AZS , drapie się i powstają rany . Oprócz tego mam cukrzycę i dłużej się goją . Maść naprawdę pomaga . Polecam .

Basia 2022-11-16 22:06

Pomaga mi . Mam cukrzycę i wszelkie rany długo mi się goją , a nitrofurazon jest skuteczny .

Norbert 2018-06-18 01:35

Ja stosowałem Nitrofurazon jak rozlałem na siebie wrzątek i powstały niewielkie bąbelki. Nic groźnego, ale maść mi się przydała.

Egbert 2015-09-25 21:01

Nie jestem pewien czy można kupić jakiś bardzo dobry wyrób nie na receptę na owrzodzenia. Z polecenia pani z apteki mam Nitrofurazon lecz jest duże ryzyko, że to nie jest mistrzostwo świata. Lepiej skonsultuję się jeszcze z rodzinnym.

Opinia użytkownika 2015-09-14 10:57

Bardzo dobra maść za rozsądną cenę

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.