Kategorie produktów

Buscopan forte

Buscopan forte

4.32 Dobry

ilość opinii: 19

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Buscopan forte

Buscopan Forte to lek w postaci tabletek powlekanych do stosowania przy stanach skurczowych przewodu pokarmowego oraz dróg żółciowych i moczowo-płciowych.

Substancją czynną tabletek jest butylobromek hioscyny. Substancja ta zmniejsza skurcze mięśni gładkich wewnętrz narządów jamy brzusznej i tym samym łagodzi ból.

Lek Buscopan Forte stosuje się m.in. w celu złagodzenia bólów towarzyszących menstruacji, kolce, w przypadku IBS (zespół jelita drażliwego).

Może być także przyjmowany przy zaburzeniach czynnościowych przewodu pokarmowego, skurczach żołądka, dróg żółciowych oraz układu moczowo-płciowego.

Skład

W składzie preparatu Buscopan Forte znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna hioscyny butylobromek
pozostałe składniki powidon K25, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna (do tabletkowania bezpośredniego), magnezu stearynian. Otoczka: Opadry II White 85G18490 (alkohol poliwinylowy, talk, tytanu dwutlenek, lecytyna, makrogol)

Jedna tabletka powlekana zawiera 20 mg hioscyny butylobromku (Hyoscini butylbromidum).

Dawkowanie:

Produkt Buscopan forte należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Buscopan forte należy stosować doustnie, popijając płynem.

Zalecane dawkowanie dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia to 1 tabletka powlekana, 1-5 razy na dobę.

Uwaga! Nie stososwać dłyżej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu leczniczego Buscopan forte.

Przeciwwskazane jest stososwanie tego leku u pacjentów  z nużliwością mięśni. Nie stsować u osób z nietolerancją niektórych cukrów (produkt zawiera laktozę). Nie zaleca się stosowania tego leku u kobiet w ciąży i karmiących piersią. 

Produkt Buscopan forte należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Filemon 2020-01-05 09:20

Kiedy boli mnie brzuch to nigdy się nie zastanawiam i prawie natychmiast biorę niezawodny środek.

Opinia użytkownika 2018-12-25 11:51

Raczej nie byłam w stanie funkcjonować w czasie miesiączkowania bez silnego leku rozkurczowego. Duża ulga, że stosuję na to Buscopan forte :) Ufam bardzo jego działaniu, jest łatwiej zapomnieć o bólu.

Olaf 2018-03-07 18:32

Dolegliwości jakie niesie za sobą tzw. IBS umiem wyliczać bez końca... wzdęcia, przelewania, rozwolnienie itp. :/ Nwet natwardszy zawodnik nie daje rady. Moim ratunkiem okazał się Buscopan forte . Nie da się ukryć, że czuć pozytywną zmianę!

Basia 2017-12-04 11:15

Buscopan Forte to idealny produkt na wszelkie skurcze w brzuchu. Szczególnie polecam przed miesiączką!

Angelina 2017-12-03 17:34

Jeśli mówimy o bólach różnego nasilenia nie warto tu eksperymentować. Oczywiście, że ból minie po jakimś czasie sam, ale nie trzeba się z nim męczyć... Ja stosuję tylko i wyłącznie Buscopan forte . Jestem przekonana, że to skuteczne rozwiązanie na ból. Polecam ten produkt.

Izabella 2017-08-12 19:47

Buscopan FORTE Podtrzymuje wątrobę w formie. W domu mam zapas opakowań :)

Innocenty 2017-04-14 13:50

Już jakiś czas cierpię na dokuczliwe bóle brzucha :/ Właśnie z tego powodu nie zastanawiałem się długo i pognałem do apteki nieopodal domu . Sprawiłem sobie Buscopan forte i uważam że okazał się to odpowiedni krok! Bardzo mi pomógł.

Marzena 2016-06-26 19:15

W zepsole jelita drażliwego ważne jest, by pamiętać o zdrowej diecie. Z tego powodu przykłada się dużą wagę do tego, by żarełko nie wpływało negatywnie na jelitka. Zespół jelita drażliwego objawia się niekomfortowymi dolegliwościami. Buscopan forte to preparat zakupiony przeze mnie z nadzieją, że zlikwiduje te nieprzyjemne dolegliwości. Bo na razie nie jestem w stanie zrobić dla siebie nic więcej.

Filip 2016-03-25 21:59

Niezwykle dobrze rozkurcza brzuch. Buscopan forte jest w tym naprawdę niezły.

Katarzyna 2016-03-13 22:42

Na problemy z kolkami to bez zastanowienia można kupić Buscopan forte

Opinia użytkownika 2016-03-10 12:22

jest to jedyny lek, który przynosi mi ulgę w kluczowych okresach

Gwizd 2015-03-28 13:43

Brak działania. Wysoka cena. Duża lista skutków ubocznych. Od razu skreśla mi ten lek do końca ..

Topal 2015-03-13 14:58

Ostatnio miałem poważny skurcz jelit i ten problem trwał u mnie bardzo długo. Buscopan FORTE pomógł mi rewelacyjnie oraz w prosty i skuteczny sposób zmienił mój pogląd na świat. Działa i mój brzuszek już tak nie bolał.

Ceniks 2015-03-07 18:22

Buscopan FORTE wspomaga moje trawienie i czuje rzeczywiście ulgę na moim brzuchu. Jednak tak na prawdę na wątrobę nie działa wcale i to jest największy minus jak za taką cenę!

Karol Wardenga 2014-12-28 20:14

Niezwykle dobrze stymuluje brzuch i wydaje mi się, że poprzez to będziemy mogli w prosty sposób szybko i efektownie zmienić odczuwanie bólów. Mi to pomogło i jestem z tego zadowolony

Opinia użytkownika 2014-12-27 11:40

Bardzo często bolał mnie brzuch i nie wiedziałem z czego to było. Lekarz polecił mi leki rozkurczowe. W aptece dostałam buscopan forte i muszę przyznać, że teraz tych bólów nie czuje, są o wiele mniejsze bądź prawie ich nie ma.

Opinia użytkownika 2014-12-18 20:35

Skurcze brzucha w wzdęcia to mój największy problem! Już po kilku godzinach odczuwałem ulgę z przyjmowania tego preparatu.

Karolina 2014-12-17 23:59

Jeśli ktoś wie że jest narażony na przygody żołądkowe, to tak jak ja powinien mieć coś takiego pod ręką. Zawsze lepiej zażyć taki lek niż potem męczyć się skurczami brzucha i aby osoby pobliskie słyszały nasze treści żołądkowe.

aaa 2014-12-13 10:51

Nie wyobrażam sobie miesiączki bez niego

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.