Kategorie produktów

Dernilan

4.23 Dobry

ilość opinii: 13

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Dernilan

Dernilan to produkt leczniczy dostępny w postaci maści. Jest to produkt złożony ze względu na to, że zawiera kilka substancji czynnych. Preparat wykorzystywany jest do pielęgnacji zmian na dłoniach i stopach.

Wskazaniem do stosowania leku Dernilan są zrogowaciałe i pękające pięty. Składniki leku wykazują działanie nawilżające, co wpływa korzystnie na usuwanie zrogowaciałego naskórka.

Ze względu na walory nawilżające maść przeznaczona jest także do pielęgnacji skóry dłoni oraz stóp.

Zawarta w leku Dernilan alantoina wykazuje działanie przeciwzapalne, a kwas salicylowy wspomaga przyspieszanie procesu gojenia.

Skład

W składzie maści Dernilan znajdują się następujące substancje: 

- substancje czynne: kamfora racemiczna, alantoina, nikotynamid, kwas salicylowy.
100 g leku zawiera: kamfora racemiczna 1 g, alantoina 300 mg, nikotynamid 250 mg, kwas salicylowy 100 mg.

- pozostałe składniki: wazelina biała, glicerol, woda oczyszczona, alkohol cetylowy, cholesterol, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan.

Dawkowanie:

Produkt Dernilan należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Dernilan należy stosować zewnętrznie na skórę. Skórę stóp i dłoni smarować 3-4 razy w ciągu doby. Co kilka dni w usuwać zrogowaciały naskórek. Po wygojeniu zmian maść używać 1-2 razy na dobę.

Nie przekraczać zalecanej dawki dobowej. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu Dernilan.

Maść Dernilan należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Maści nie powinny stosować kobiety w ciąży i w okresie karmienia, jeśli nie zostało to skonsultowane z lekarzem. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-10-14 10:06

Zna ktoś, może, maść, która pomaga, łagodzi krwiaki po zastrzykach, nieumiejętnym pobraniu krwi?

MASZU 2017-06-14 16:29

Super maść. Polecam.

Opinia użytkownika 2016-10-09 21:13

Zimą najbardziej martwią mnie moje pękające pięty. Jest to dla mnie niemała bolączka. Pękające pięty bolą, wyglądają nieładnie i utrudniają chodzenie. Próbowałam już różnych sposobów, w tym domowych. Ale jak już wróciło do normy, to problem nawracał. Później zaczęłam używać Dernilan i serio muszę powiedzieć, że specyfik bardzo dobrze rozprawił się z problemem. A dodatkowo nawilżył naskórek stóp.

Opinia użytkownika 2016-09-29 21:41

W zimie zawsze zmagam się z pękającą i zgrubiałą skórą stóp. Najbardziej widoczne miejsca problemu to pięty i skóra poduszek pod palcami. Mimo że używałam pumeksu, to problem i tak wracał. Postanowiłam kupić Dernilan , bo mignęła mi reklama w telewizji. I naprawdę to było mega zaskoczenie. Ten produkt nie tylko nawilżył skórę ale pozbył się też wszelkich zrogowaceń. W końcu mam okazję cieszyć się pięknymi stopami.

Opinia użytkownika 2016-04-21 11:57

bardzo dobre działanie

Prokop 2016-03-13 16:19

Wiem, że faceci raczej się nie interesują zabiegami pielęgnacyjnymi. Polecam Dernilan na brzydkie stopy bo faktycznie jest ok

Felicja 2016-02-26 00:33

Zimą szczególnie odczuwam swoje zrogowaciałe pięty. Jak mam ubrane skarpetki, skórka się strasznie haczy o materiał. To powoduje straszny dyskomfort. Na szczęście mam Dernilan.

Balbina 2015-04-18 13:52

W czasie ochłodzenia mam problem z rogowaciejącym naskórkiem. Dodatkowo skóra pięt jest sucha."skóra pięt jest nieprzyjemna. Ukojeniem jest Dernilan . Wyrób wykorzystuję od kilku miesięcy. Trafiłam na niego przypadkowo:) W tej chwili nie szukam zamienników. Jest bardzo dobry!

Opinia użytkownika 2015-04-13 11:06

jest dobry

Trira 2015-04-02 10:15

W mojej opinii ten lek nie wiele robi. Maść jak maść nawilża i znieczula, jednak wiekszego efektu z niej nie ma. Organizm ma własne procesu regeneracyjne, które i tak zajdą ... Dla mnie brak większego efektu to daje 1!

Witek 2015-04-02 10:14

Od pewnego czasu stosuje ten środek i muszę przyznać, że wpłynął na regeneracje mojego naskórka. Zmiany szybciej się goją i można spokojnie wyjść się pokazać na zewnątrz bez zakłopotania. Polecam !

Ditta 2015-01-25 21:15

Regularnie czytam jak zadbać o moje brzydkie stopy. Odstraszają...więc chcę uporać się z problemem szybko i skutecznie. Za namową mojej kosmetyczki postanowiłam sobie kupić Dernilan ... Używam lecz zmiana jest już widoczna.

Suchy 2015-01-13 20:51

Dobra maść na pęknięte miejsca na naskórku, zawsze skutecznie po 1-2 dniach pomaga je usunąć i to w zasadzie bez większego bólu. Jak ktoś już nie wierzy że normalnie mogą mu te rany się zagoić, to pozostają mu właśnie takie kremy.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.