Kategorie produktów

DIKY 4%

DIKY 4%

4.2 Dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu DIKY 4%

DIKY 4% to produkt leczniczy w postaci aerozolu/ roztworu na skórę do stosowania podczas ostrego bólu.

Produkt leczniczy wskazany jest do stoswowania podczas stanu zapalnego, który następuje po tępych urazach. Lek można stosować podczas obrzęku średnich i małych stawów i otaczających je tkanek oraz do uśmierzania ostrego bólu.

Substancją czynną produktu leczniczego DIKY 4% jest diklofenak sodowy. Substancja ta należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.

Skład

Składniki produktu leczniczego DIKY 4% są następujące:

substancja czynna diklofenak sodowy 40 mg/ g
inne składniki glikol propylenowy (E 1520), alkohol izopropylowy, NAT 8539: lecytyna sojowa 76% i etanol bezwodny, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, disodu edetynian, olejek miętowy, askorbylu palmitynian, woda oczyszczona, kwas solny 10% i sodu wodorotlenek 10% (do ustalenia pH)

 

Dawkowanie:

Lek DIKY 4% należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek DIKY 4% należy stosować na skórę.

Zalecane dawkowanie produktu dla osób dorosłych i dzieci powyżej 14. roku życia to 4-5 przpyleń, 3 razy na dobę. Maksymalnie 15 rozpyleń na dobę i maksymalnie 5 rozpyleń w dawce jednorazowej.

Liczba rozpyleń powinna być dobrana odpowiednio do wielkości leczonej powierzchni.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu DIKY 4%.

Nie stosować u dzieci poniżej 14. roku życia. Nie rozpylać na skórę piersi u kobiet, które karmią piersią.

Podczas pierwszych 6 miesięcy ciąży, lek może być stosowany wyłącznie pod nadzorem lekarza, dawki leku powinny być małe, a okres stosowania możliwie najkrótszy. Nie stosować podczas 3 ostatnich miesięcy ciąży. Produkt DIKY 4% należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Renata 2020-04-28 22:03

temat środków przeciwbólowych traktuję naprawdę poważnie. Tu nie ma miejsca na ryzyko. bo nietrudno sobie zaszkodzić.

Wawrzyniec 2020-01-24 09:23

Naprawdę nie mam się do czego przyczepić. Trafiony lek dla mnie.

Małgorzata 2017-09-29 12:37

Nie pomaga mi

Gosia 2017-06-22 11:55

Stosuję na kolano i póki co bardzo mi pomaga. nie wiem czy da się całkowicie wyleczyć ból, bo jeszcze stosuję, ale mam nadzieję, że DIKY 4% sobie poradzi.

Przybysława 2016-02-05 21:42

DIKY 4% to specyfik który wykazuje działanie przeciwzapalne. I dlatego z powodzeniem może być stosowany w celach rozkurczowych, do walki z gorączką i bólem różnego pochodzenia. Mówię tu ogólnie o tych przeciwzapalnych. Ten preparat jest meeega bezpieczny i działa szybko. Słyszałam gdzieś, że może być dostępny w innej postaci.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.