Kategorie produktów

Disnemar Xylo

Disnemar Xylo

4.67 Bardzo dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Disnemar Xylo

Disnemar Xylo to lek dostępny w postaci aerozolu do nosa. Preparat w szczególności rekomendowany jest dla osób borykających się z przekrwieniem błony śluzowej nosa i uczuciem zatkanego nosa. 

Substancja czynna preparatu - ksylometazolina - wpływa korzystnie na drogi oddechowe, nawilża także śluzówkę nosa. Skutecznie zwęża naczynia krwionośne, a tym samym zmniejsza ich obrzęk, ułatwiając oddychanie. 

Niniejszy lek przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 2. do 10. roku życia, do stosowania krótkotrwałego.

Skład

W składzie aerozolu do nosa Disnemar Xylo znajdują się:

- substancja czynna: ksylometazoliny chlorowodorek 0,5 mg/ml

- pozostałe składniki: woda morska oczyszczona, potasu diwodorofosforan i woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Lek Disnemar Xylo należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Instrukcja użycia aerozolu:

Niniejszy lek należy podawać dziecku, trzymając aerozol w pozycji pionowej. Butelkę trzymać tak, by jej dno opierało się na kciuku, a pompkę umieścić między palcem wskazującym i środkowym. W celu rozpylenia dawki nacisnąć pompkę w kierunku dna butelki. Leczenie powinno trwać 5 dni. 

Zalecane dawkowanie: 

Należy jednorazowo rozpylić aerozol do każdego otworu nosowego co 10-12 godzin. Nie przekraczać 3-krotnego użycia w ciągu doby. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego Disnemar Xylo. Nie stosować w przypadku niedawno przebytej operacji mózgu wykonanej przez nos bądź jamę ustną.

Produkt Disnemar Xylo należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Chronić przed działaniem światła słonecznego i wilgocią. Kobiety w ciąży i w okresie laktacji powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed użyciem leku. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Gosia 2017-12-30 18:18

Ten lek jest dobry dla dzieci, ale należy pamiętać, by u starszych stosować już wersję z 1 mg ksylometazoliny :)

Noe 2015-10-01 11:40

NIedrożny nos niesamowicie męczy mnie w nocy ! Próbowałem multum produktów mających to zmienić ale żaden z nich nie był rewelacją. Disnemar Xylo jest mym najnowszym znaleziskiem ... Jakość działania produktu - myślę, że jest OK.

Władysława 2015-09-11 14:26

Nawilżanie śluzówki nosa jest szczególnie wskazane w okresach przeziębienia i nie jest to bynajmniej wymysł. Jedną z oznak przeziębienia jest nieżyt nosa. Warto się wtedy zabezpieczyć. I dlatego ja stosuję Disnemar Xylo . Składniki preparatu są dobre na błony śluzowe nosa i redukują katar. Dla mnie to trafione rozwiązanie :D

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.