Kategorie produktów

Hydronea

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 10

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Hydronea

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego Hydronea to produkt  nawadniający o zmniejszonej osmolarności, którego skład jest zgodny z zaleceniami WHO/UNICEF.

Hydronea dzięki zawartości elektrolitów w odpowiednim stężeniu wpływa korzystnie na utrzymanie właściwej równowagi wodnoelektrolltowej organizmu.

Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3. roku życia oraz osób dorosłych do uzupełnienia płynów i składników mineralnych (co może być konieczne w stanach odwodnienia organizmu w przebiegu biegunki i wymiotów lub w przypadku dużego wysiłku fizycznego). 

Skład

Komponenty produktu Hydronea to: 

glukoza, chlorek sodu, kwas cytrynowy, chlorek potasu, cytrynian sodu, naturalny aromat cytrynowy, substancje słodzące: aspartam i acesulfam K.

Produkt zawiera źródło fenyloalaniny. 

Dawkowanie:

Dawkowanie Hydronea powinno odbywać się tak, jak zalecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce preparatu Hydronea. Produkt należy stosować pod nadzorem lekarza.

Faza Nawadniania (pierwsze 3-4 godziny nawadniania):

- Masa ciała: od 12 do 15 kg: 4 saszetki rozpuścić w 800 ml wody.

- Masa ciała: powyżej 15 kg: 6 saszetek rozpuścić w 1200 ml wody. 

Faza nawadniania podtrzymującego (dalsze etapy nawadniania):

- Masa ciała: od 12 do 15 kg: 1 saszetkę rozpuścić w 200 ml wody. Podawać 100 ml przygotowanego płynu po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach.

- Masa ciała: powyżej 15 kg: 1 saszetkę rozpuścić w 200 ml wody. Podawać 100 ml przygotowanego płynu po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach.

Preparat podawać małymi porcjami.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Hydronea. Produkt nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia.

Przeciwwskazaniem do stosowania produktu jest słaba wydolność nerek, występowanie krwi w stolcu, niedrożność jelit oraz wstrząs hemodynamiczny. Produkt nie jest wskazany do stosowania dla osób cierpiących na fenyloketonurię (zawiera źródło fenyloalaniny). Nie stosować pozajelitowo.

Produkt Hydronea należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu. Nie należy przekraczać proponowanej do spożycia w ciągu dnia porcji produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Aurelian 2020-04-11 14:13

siostra kupiła mi w aptece ten lek na grypę żołądkową. Działa pierwszorzędnie.

Opinia użytkownika 2019-12-24 11:46

mama kupiła mi w aptece to lekarstwo na jelitówkę. Działa pierwszorzędnie.

Opinia użytkownika 2017-10-08 00:39

Mój maluch parę dni temu zaczął bardzo wymiotować. Kupiłam na szybko Hydronea !! Ten środek zadziałał szybko i skutecznie! A mały wrócił do życia!

Kazimiera 2017-08-09 14:37

Na wymioty i na biegunkę to mój numer 1!

Regina 2017-07-12 10:05

Realnie przyniesie korzyść, jesli postanowi się zakupić Hydronea . Najlepiej nabyć jak jesteśmy w dobrym stanie - nie chorujemy. Lepiej stronić od okoliczności kiedy musimy molestować innyh o spacer do apteki, bo utknęliśmy na własnym sraczu.

Ditta 2017-07-09 16:45

Dzieci stanowią najmłodszą grupę pacjentów i nie da się ukryć tego, że jest to grupa wymagająca większej uwagi. Patrząc na konkretną dolegliwość można na nią znaleźć konkretny środek. Wśrod preparatów dla najmłodszych jest między innymi Hydronea . Oczywiście jest też dużo innych ale o tym warto powiedzieć. Moim dzieciom ten specyfik pomaga.

Sandra 2017-06-22 10:59

Najlepszy! Stosuję jak mam biegunkę ale też kiedy pracuję 24/7 i czuję się wycieńczona.

Jarosława 2016-06-26 20:59

Hydronea - warto mieć w apteczce na jelitówkę!

Kryspin 2015-04-25 23:38

Tamten weekend potwornie mnie wykończył. Miałem jednodniową biegunkę sam nie wiem, czemu. Może zjadłem coś nieświeżego na szczęście to już daleko za mną bo wziąłem Hydronea . Produkt jest dość łagodny i w mig likwiduje problem.

Ariadna 2015-02-12 13:27

Infekcja może powodować porządne odwodnienie. To dlatego mówi się, że trzeba uzupełniać płyny. Hydronea to pomocny preparat, który może okazać się zbawienny w przypadku zaburzeń gospodarki wodnej. Ja używałam i bardzo mi pomógł.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.