Kategorie produktów

Famidyna

Famidyna

4.0 Dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Famidyna

Famidyna to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek powlekanych. Wskazaniem do stosowania niniejszego produktu leczniczego są dolegliwości trawienne, przebiegające z niestrawnością, zgagą czy nadkwasotą, wywołaną wydzielaniem nadmiaru kwasu solnego w żołądku.

Substancją czynną zawartą w formulacji leku Famidyna jest famotydyna. Substancja ta należy do antagonstów receptorów histaminowych H2, co oznacza, że blokuje mechanizm odpowiedzialny za produkcję soku żołądkowego i zawartego w nim kwasu solnego w żołądku. 

Dzięki temu procesowi substancja ta sprzyja redukcji odczuwanych dolegliwości i objawów oraz przywraca komfort trawienny. 

Skład

Składniki leku Famidyna:

Substancją czynną leku jest famotydyna. Jedna tabletka zawiera 10 mg famotydyny.

Pozostałe składniki produktu Famidyna są następujące:

- rdzeń tabletki: skrobia ziemniaczana, wapnia wodorofosforan dwuwodny, hydroksypropyloceluloza, sodu laurylosiarczan, talk, magnezu stearynian.

- otoczka tabletki: hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, makrogol 6000, talk, emulsja symetykonowa, żelaza tlenek (E 172), tytanu dwutlenek (E 171).

Dawkowanie:

Lek Famidyna należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt Famidyna należy przyjmować doustnie, połykać, popijając wodą. Tabletek nie należy rozgryzać ani otwierać. 

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego:

Wiek Dawka pojedyncza Częstotliwość stosowania
dorośli 1 tabletka 1 raz na dobę
młodzież od 16. r. ż. j.w. j.w.

Jeśli objawy nie ustępują w przeciągu 1 godziny, można zażyć drugą tabletkę.

Nie przekraczać wskazanej dawki dobowej (2 tabletki powlekane). 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania leku Famidyna jest uczulenie na którykolwiek składnik produktu, nadwrażliwość na inne leki z grupy antagonistów receptora H2. Produkt jest przeciwwskazany u młodzieży poniżej 16. roku życia, kobiet w ciąży oraz kobiet karmiących piersią. 

Należy zachować ostrożność w przypadku stosowania leku u osób z niewydolnością wątroby lub nerek a także w przypadku przebytej choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy. 

Lek Famidyna należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze. pokojowej. Przed przyjęciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Borysław 2020-01-07 11:11

trafiony preparat na niestrawność

Hubi 2017-01-30 13:40

Zgaga to bolesny i palący temat... Famidyna jest ok, ale wolę mieć jeszcze inne środki w zanadrzu.

Iwona 2016-11-07 12:47

Nadmiar kwasu solnego w soku żołądkowym może prowadzić do nadkwaśności, a to jak wiadomo, objawia się zgagą. U mnie zwykle pojawia się to po zjedzeniu nabiału oraz produktów kwaśnych, typu kapusta czy ogórki kiszone. Oczywiście nie zjadam nabiału z kapustą razem, bo wtedy miałabym większe problemy niż nadkwaśność :D Famidyna łagodzi uczucie nieprzyjemnego kwaśnego odbijania :)

Florentyna 2016-01-11 10:27

Po każdym jedzeniu dopada mnie boląca zgaga. Próbowałam już naprawdę dużo preparatów ale nic nie przynosiło efektów. Ostatnio trafiłam na Famidyna ! I stało się! W końcu coś zadziałało! Skutecznie i długotrwale!

Hubi 2015-07-12 14:40

Zgaga to bolesny i palący temat... Famidyna jest ok, ale wolę mieć jeszcze inne środki w zanadrzu.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.