Kategorie produktów

Fantomalt

Fantomalt

4.75 Bardzo dobry

ilość opinii: 4

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Fantomalt

Fantomalt to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia  dostępny w postaci proszku. Preparat w szczególności rekomendowany jest dla osób, u których zapotrzebowanie energetyczne jest większe bądź zmagają się z jego niedoborami.

Fantomalt to wysokoenergetyczny proszek, który może stanowić dodatek do codziennej diety, jako uzupełniające źródło energii. Produkt ma neutralny smak. 

W składzie środka spożywczego Fantomalt znajduje się maltodekstryna. Jest to węglowodan złożony - składnik dodawany do żywności.

Maltodekstryna charakteryzuje się tym, że jest kaloryczna i ma wysoki indeks glikemiczny (IG). Stanowi łatwoprzyswajalne źródło energii. 

Skład

W składzie proszku Fantomalt znajdują się następujące substancje: maltodekstryna.

Zawartość składników odżywczych w 100 g proszku:

Wartość odżywcza Zawartość
Wartość energetyczna 1630 kJ / 384 kcal

Tłuszcz (0% En), w tym:

kwasy tłuszczowe nasycone

0 g

0 g

Węglowodany (100% En), w tym:

cukry

96,0 g

6,0 g

Błonnik (0% En) 0 g
Białko (0% En) 0 g
Sól 0,01 g
Składniki mineralne i pierwiastki śladowe Na

2 mg

Produkt nie zawiera białek mleka, laktozy i glutenu. 

Dawkowanie:

Przed przygotowaniem produktu Fantomalt należy umyć ręce i naczynia. Do odmierzania porcji używać wyłącznie miarki dołączonej do opakowania. Produkt można wymieszać z potrawą, napojem bądź płynem. Konsystencja powinna być jednorodna. 

Zalecana dzienna porcja preparatu Fantomalt: 1 miarka (5 g proszku). Po przygotowaniu należy spożyć w ciągu 2 godzin. Niewykorzystaną część należy wyrzucić. 

Nie przekraczać wskazanej dziennej porcji preparatu. 

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik środka Fantomalt. Produkt Fantomalt należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci i należy pamiętać, by nie stosować go jako jedyne źródło pożywienia.

Stosować pod nadzorem lekarza. 

Nie wystawiać na bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych i wilgoci. Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu. 

Po otwarciu produkt należy zużyć w ciągu jednego miesiąca. Nie przyjmować, jeśli upłunął jego termin ważności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Jeremiasz 2020-04-30 09:55

oceniam na piątkę

Filip 2016-05-19 16:56

Bardzo często odczuwam nadmierne zmęczenie. Bardzo szybko opadam z sił i nie jestem w stanie się na niczym skoncentrować. Produkt Fantomalt pomógł mi na nowo odzyskać sprawność umysłową i fizyczną.

Opinia użytkownika 2016-04-04 15:21

waga mojego dziecka przy używaniu tego produktu w końcu zaczęła się podnosić:)

Agnieszka 2016-03-07 15:16

Produkt wart swojej ceny. Dziecko po miesiącu użytkowania przybrało na wadze, nie zmienia smaku potraw, brak skutków ubocznych...polecam

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.