Kategorie produktów

Bochenska Lecznicza Sól Jodowo-Bromowa

Bochenska Lecznicza Sól Jodowo-Bromowa

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 2

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Bochenska Lecznicza Sól Jodowo-Bromowa

Bochenska Lecznicza Sól Jodowo-Bromowa jest produktem leczniczym w postaci proszku krystalicznego. Dzięki kompleksowemu oddziaływaniu na organizm produkt pomaga w leczeniu wielu schorzeń. Dzięki odpowiedniemu stężeniu roztworu i optymalnej temperaturze (35-36°C) ciepła kąpiel mineralna działa na organizm kompleksowo, zarówno na skórę i błonę śluzową, jak i pośrednio na cały organizm.

Skład

Składniki środka Bochenska Lecznicza Sól Jodowo-Bromowa są następujące: Sól jodowo-bromowa w tym: jodki - nie mniej niż 0.03%, bromki - nie mniej niż0.05%, wapń - nie mniej niż 1.5%, magnez - nie mniej niż 0.8%, sód - nie mniej niż 35%, chlorki - nie mniej niż 55%, żelazo - nie więcej niż 0.001%, woda - nie więcej niż 18%, składniki nierozpuszczalne w wodzie - nie więcej niż 0.5%.

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Bochenska Lecznicza Sól Jodowo-Bromowa powinno odbywać się tak, jak zalecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce preparatu. Do kąpieli zaleca się stosowanie 1-3%, wyjątkowo do 6% (choroby skóry) roztworu wodnego Bocheńskiej Leczniczej Soli Jodowo-Bromowej. Oznacza to, że przeciętnie na wannę wody (ok. 100 l) należy wsypać 1-3 kg. Kurację powinno się rozpocząć od stosowania niższego stężenia a następnie stopniowa zwiększać stężenie soli jodowo-bromowej w kąpieli.

Dla dzieci stężenie roztworu do kąpieli nie powinno przekroczyć 1,5% (1,5 opakowania na 100 l wody). Optymalna temperatura kąpieli wynosi 35-36°C.

Dla przygotowania roztworu o odpowiednim stężeniu rozpuszcza się 1-2 łyżek stołowych soli jodowo-bromowej w 1 szklance wody o temp. 37°C.
Inhalacje wykonuje się przez bezpośrednie wdychanie oparów roztworu lub przy użyciu inhalatora. Częstość stosowania inhalacji wg wskazań lekarza.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Lek Bochenska Lecznicza Sól Jodowo-Bromowa należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu. Nie stosować w okresie ciąży.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Sandra 2017-04-24 10:49

Uwielbiam kąpiele w soli Jodowo-Bromowej. Dodają "mocy", organizm jest bardziej odporny i czuję się lepiej.

nnn 2016-04-04 11:54

Bardzo dobra. W sam raz do kąpieli w trakcie jesienno-zimowej aury.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.