Kategorie produktów

Gelatum Aluminii Phosphorici

Gelatum Aluminii Phosphorici

3.89 Dobry

ilość opinii: 9

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Gelatum Aluminii Phosphorici

Gelatum Aluminii Phosphorici to lek w postaci zawiesiny doustnej, która zobojętnia kwas solny soku żołądkowego.

Zadaniem preparatu jest zobojętnianie kwasu solnego soku żołądkowego. Zawiesina wykazuje działanie osłaniające i ściągające. Substancją czynną leku jest fosforan glinu, który tworzy warstwę ochronną na błonie sluzowej dwunastnicy, żołądka i przełyku

Wskazaniem do stosowania zawiesiny Gelatum Aluminii Phosphorici są następujące sytuacje: zgaga, refluks przełykowo-żołądkowy, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, nadkwaśność soku żołądkowego. W składzie preparatu znajduje się olejek mięty pieprzowej, który działa przeciwskurczowo oraz ułatwia trawienie.

Skład

W składzie zawiesiny Gelatum Aluminii Phosphorici znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna w 100g zawiesiny fosforan glinu 4,5 g
substancje pomocnicze sacharoza, sodu benzoesan, etylu hydroksybenzoesan, propylu hydroksybenzoesan, glicerol 85%, olejek mięty pieprzowej, woda oczyszczona

Dawkowanie:

Lek Gelatum Aluminii Phosphorici należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Gelatum Aluminii Phosphorici należy spożywać doustnie, przed posiłkiem lub 1-2 godziny po jedzeniu oraz przed snem.

Zalecane dawkowanie produktu to 1 łyżeczka do herbaty (w ciężkich przypadkach: 1 łyżka stołowa), 3 razy na dobę. Maksymalnie 100 ml w ciągu dnia.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu leczniczego Gelatum Aluminii Phosphorici.

Przeciwwskazane jest stosowanie leku u osób z ciężką niewydolnością nerek. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia. W okresie ciąży i karmienia piersią lek mozna stosować wyłącznie na zlecenie i zgodznie ze wskazaniami lekarza.

Produkt Gelatum Aluminii Phosphorici należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Hilaria 2018-10-17 13:01

Od jaiegoś czasu towarzyszy mi przewlekła zgaga. Nie wiem przez co mi to dolega. Odżywiam się naprawdę zdrowo i raczej nie mam tego typu problemów. Gelatum Aluminii Phosphorici to produkt odkryty z reklamy. Już go kupiłam i sprawdzę jego skuteczność. Ponoć dużo osób go poleca, ale to jeszcze sprawdzę.

Gabi 2016-09-21 16:46

Gelatum Aluminii Phosphorici działa szybko na kwas żołądkowy i wspomaga pozbywanie się zgagi

Apolinary 2016-08-14 18:30

Z chorobą wrzodową borykam się od ładnych paru m-cy:/ Jeśli mógłbym cofnąć czas wolałbym podjąć profilaktykę niż teraz leczyć. I szybciej postanowiłbym sobie kupić Gelatum Aluminii Phosphorici .

Anna 2016-03-21 11:58

Super! szybko działa, polecam :)

Ramona 2015-06-18 13:10

Gelatum Aluminii Phosphorici to środek, dedykowany w przypadku wrzodów. Zazwyczaj są one spowodowane kiepskim przebiegiem procesów trawiennych. Mogą występować równolegle z niestrawnością. Nie można olać tego problemu.

Tuter 2015-03-25 19:41

Na mnie to działa bardzo dobrze, tylko jedynym minusem jest to, że niestety nie mam tyle pieniążków aby systematycznie kupować ten środek. Jeżeli ktoś ma kase to spoko, a jak nie to lipa tak się uzależnić od tego środka ;/

Maros 2015-03-25 19:39

Moim zdaniem jego działanie powinno być troszkę lepsze, bo teraz jakoś nie zauważyłem skutecznej różnicy. Jest coś lekkiego na plus ale głowy nie urywa to dam 2!

Olaf 2015-03-25 19:38

Mój żołądek teraz o wiele lepiej funkcjonuje! Nie wywołuje takiej zgagi, to jest dla mnie sukces bardzo duży! Daje 5/5 bo dawno nie spotkałem takiego dobrego leku!

Jadwiga 2015-03-01 20:59

Szybko pomaga na nadkwasotę, nie kosztuje zbyt wiele. Łatwo to dostać. w aptekach.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.