Kategorie produktów

GenTeal krople

GenTeal krople

4.33 Dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu GenTeal krople

GenTeal to wyrób medyczny dostępny w postaci nawilżającego żelu do oczu w formie kropli. Produkt polecany jest dla osób, które borykają się z podrażnieniem oczu, spowodowanym suchością, przekrwieniem, zmęczeniem lub dyskomfortem.

Na stan narządu wzroku może wpływają czynniki zewnętrzne, np. czynniki drażniące, suche i zimne powietrze lub kurz, dym i klimatyzacja. 

GenTeal krople jest żelem do oczu, który zawiera w składzie hypromelazę, karbomer i substancje, które mają działanie nawilżające, łagodzące oraz redukujące dyskomfort i zaczerwienienia. 

Substancje zawarte w wyrobie medycznym wspierają aktywność gruczołu łzowego, utrzymując odpowiednią wilgotność na powierzchni oka. 

Skład

Składniki wyrobu medycznego GenTeal krople to:

hypromeloza, karbomer (Carbopol* 980), sorbitol, nadboran sodu czterowodny, wodorotlenek sodu, kwas fosfonowy (Dequest* 2060S), woda do wstrzykiwań.

Zawiera konserwant, jakim jest nadboran sodu czterowodny.

Dawkowanie:

Sposób użycia preparatu GenTeal krople

głowę delikatnie przechylić do tyłu, aplikować 1-2 krople do każdego worka spojówkowego. Po aplikacji należy kilka razy pomrugać w celu rozprowadzenia produktu na powierzchni oka. Stosować w zależności od indywidualnych potrzeb. 

Przed zastosowaniem produktu należy umyć ręce. Nie należy dotykać powierzchni oka końcówką aplikatora. 

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do używania wyrobu medycznego GenTeal krople jest nadwrażliwość na jakikolwiek z jego składników.

Nie stosować wyrobu medycznego po upływie terminu ważności podanym na opakowaniu. 

Wyrób należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w zamkniętym opakowaniu z dala od światła i wilgoci. 

Jeśli stosowanie produktu jest częste, należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Filip 2018-08-29 12:47

Gdy bolą mnie oczy, czuję straszny dyskomfort i takie uczucie, jakbym miał piasek w oczach. Strasznie tego nie lubię, dlatego stosuję GenTea. są to fajne krople w żelu.

Nikodem 2018-05-19 17:33

Codzienna praca przed komputerem zauważalnie szkodzi na jakość widzenia... Przez to i wzrok się pogarsza jak i spojówki się wysuszają... Kupiłem GenTeal żeby nie dopuścić do rozwoju problemu.

Sandra 2017-07-16 12:36

Bardzo dobrze działa ten żel!

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.