Kategorie produktów

Granulowana Sól Himalajska

Granulowana Sól Himalajska
Najtańsza oferta

4.25 Dobry

ilość opinii: 8

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Granulowana Sól Himalajska

Właściwości soli himalajskiej

Chociaż trudno jest nam wyobrazić sobie przygotowywanie posiłków bez użycia soli, powinniśmy jednak poważnie zastanowić się nad tą kwestią. Sól nie jest zdrowa, a jej wszechobecność we wszystkich niemal produktach żywnościowych, od kiełbas przez sery, aż po gotowe mieszanki przyprawowe, skutkuje wyraźnym przekroczeniem dziennych norm dopuszczalnego spożycia soli. 

Klasyczna, zazwyczaj jedzona przez nas sól to produkt wysoko rafinowany, który poddany został obróbce zapobiegającej zbrylaniu i jedynym pozytywnym dodatkiem jest w niej jod, którego jednak jest mniej niż 1% masy. Zniszczone struktury chemiczne takiej soli sprawiają, że jedyny pozytywny efekt, jaki ma ona dla nas, to smak.

Dietetycy jednym głosem apelują, by klasyczna sól zamieniać na sól morską, nieoczyszczoną kamienną oraz ziołowe mieszanki na bazie soli. Takie propozycje wciąż nie są zdrowe, ale to zawsze krok w dobrą stronę. Najdalej idącą na tym polu propozycją jest coraz bardziej popularna na świecie sól himalajska. W mniejszym stopniu jest to czysta sól, a w większym zbór różnego rodzaju pozytywnych substancji, które w dodatku podane są w wygodnej dla organizmu formie. 
Pochodzenie soli himalajskiej

Sól himalajska znajduje się głęboko pod ziemią, bo nawet na głębokości 600 metrów. Jest to jeden z typów soli krystalicznej. Wydobywana jest klasycznymi metodami suszenia i płukania w Pakistanie, u podnóża Himalajów w miejscu, gdzie kiedyś znajdował się ocean, który w wyniku zderzania się dwóch płyt kontynentalnych najpierw stał się jeziorem, a następnie zaczął szybko się zmniejszać. Jej charakterystyczny kolor – od jasno różowego po intensywnie czerwony – to właśnie efekt domieszek charakterystycznych dla oceanów.
Właściwości

Sól himalajska jest równocześnie bardziej i mniej czysta. Oznacza to, że nie znajdują się w niej żadne zanieczyszczenia biologiczne i chemiczne charakterystyczne dla soli warzonej, a z drugiej strony, można w niej znaleźć około 80 mikroelementów w postaci koloidalnej, które w naturalny sposób stały się jej częścią w czasie procesu wysychania oceanu. Są to przede wszystkim wapń, magnez i żelazo, ale w praktyce mamy tutaj niemal całą tablicę Mendelejewa, więc w przypadku jakichkolwiek niedoborów mineralnych, jest ona w stanie złagodzić sytuację. 

Trochę większa ilość soli himalajskiej może być znacznie mniej szkodliwa niż mała ilość soli ważonej gdyż uzupełnimy w ten sposób inne sole mineralne. Struktura soli himalajskiej to tak zwany diament, dzięki czemu zawarty w niej sód jest znacznie łatwiejszy do pozytywnego wykorzystania w organizmie, a zastosowań dla sodu jest cała masa: kontrola objętości krwi, wspieranie skurczów mięśnia sercowego, przewodnictwo nerwowe itp. Sód sam w sobie nie jest dla nas szkodliwy. Dopiero jego przedawkowanie powoduje liczne problemy zdrowotne, w tym zwłaszcza zatrzymywanie wody w organizmie, co sprawia, że pojawiają się opuchlizny.
Zastosowanie

Warto podkreślać, że sole himalajskie nie tylko nadają się do wykorzystania w kuchni, ale można ich używać także w charakterze soli kąpielowych. Najważniejszym efektem przygotowywania dla siebie kąpieli z wykorzystaniem soli himalajskiej jest łagodzenie zmian skórnych. Woda do kąpieli solankowych nie powinna być zbyt gorąca. Optymalna temperatura oto 40 stopni. Roztwór powinien się składać z 1 grama soli himalajskiej na 4 litry wody. Ważny jest odpowiedni czas kąpieli, Powinien on wynosić około 30 minut i raczej nie należy go przekraczać. Trzeba też dwa razy się zastanowić, najlepiej z udziałem lekarza, czy taka kąpiel jest wskazana, jeśli ktoś ma problemy z krążeniem. 

Inne zastosowania soli himalajskiej to przede wszystkim tworzenie solanki do picia, wykonywanie płukanek solankowych i wykonywanie okładów z soli. W przypadku bólu gardła płukanki solankowe są w stanie pomóc, jeśli płukanie wykonuje się3 razy dziennie roztworem przygotowanym z 1 łyżki soli na 1 szklankę wody. Okłady z soli to z kolei skuteczny sposób na trądzik, problemy grzybicze oraz łuszczycę. 

Na koniec można wspomnieć o tym, że sól himalajska wykorzystywana jest bardzo często do budowy grot solnych oraz znajduje zastosowanie w produkcji jonizujących powietrze lamp solnych.

Czysta sól himalajska jest znacznie zdrowsza od tradycyjnej soli. Z produktów o niezwykłych właściwościach zdrowotnych warto polecić również suszony żeń-szeń syberysjki. W formie przekąski sprawdzą się gorzkie pestki moreli, a doskonałą alternatywą dla ryżu czy kaszy będzie sycąca komosa czerwona. Ciepłe napoje warto uzupełnić o łyżkę słodkiego miodu kremowanego z pierzgą.

 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Teresa 2017-05-31 11:25

Zdrowy zamiennik soli. Ludzie kochani, gdyby takie rzeczy można było dostać 20 lat temu, to byłabym w tej chwili okazem zdrowia...

Baśka 2017-05-15 14:17

Jakość Vivio jest zdecydowanie warta polecenia!

Agnieszka 2016-10-04 13:55

Od dawna już odżywiam się zdrowo. Odpowiednia dieta to fundament do zgrabnej sylwetki. A przede wszystkim to mój główny cel. W tym kierunku stosuję Granulowana Sól Himalajska . Produkt ten jest pomocą w odchudzaniu.

Aneta 2016-04-06 16:09

Soli himalajskiej używam do zrobienia domowego napoju izotonicznego: 2 szklanki wody, 1/8 łyżeczki soli himalajskiej, 2 łyżki dobrego miodu pół szklanki świeżo wyciśniętego soku z cytryny i limonki. Jest pyszny i o wiele zdrowszy od napojów kupionych w sklepie.

Aneta 2016-03-23 09:52

Doskonały produkt. zdecydowanie polecam! Sól himalajska zawiera mnóstwo ważnych makro i mikroelementów, jest nierafinowa, nie zawiera zanieczyszczeń. smakuje lepiej od zwykłej soli i nie kosztuje dużo. Dla mnie najlepsza.

Andrzej W. 2015-08-20 11:07

Jak dla mnie to jest bez różnicy i osobiście nie polecam zmieniać siebie na tą sól, bo to bez sensu. Tylko będziesz więcej płacic!

Marta5 2015-08-20 11:04

Jest bardzo duża różnica pomiędzy stosowaniu zwykłej a tej soli. Ta smakuje o wiele bardziej i jest zdrowsza!

Himos 2015-08-20 11:04

Bardzo polecam stosowanie tej soli, ponieważ tylko ona zawiera wiele składników naturalnych mikro i makro. Polecam to działa!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.