Kategorie produktów

Rivanolum AMARA

Rivanolum AMARA

4.17 Dobry

ilość opinii: 12

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Rivanolum AMARA

Rivanolum AMARA to preparat leczniczy w postaci płynu do stosowania na skórę, działający bakteriobójczo i odkażająco, przyspieszający gojenie ran.

Rivanolum AMARA polecany jest do odkażania skóry czy błon śluzowych. Może być stosowany przy otarciach, powierzchniowych uszkodzeniach powłok ciała, zakażeniach i stanach zapalnych jamy ustnej, ropnych zakażeniach skóry, czy owrzodzeniach.

Płyn nie podrażnia. W urologii i chirurgii stosowany jest do wypłukiwania ropy z pęcherza moczowego.

Skład

Składniki produktu leczniczego Rivanolum AMARA:

- substancja czynna: mleczan atakrydyny 1 mg/g,

- substancja pomocnicza: woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Lek Rivanolum AMARA należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: zewnętrznie, w postaci okładów, przymoczek i płukań lub do przemywania chorych miejsc na skórze.

Zalecane dawkowanie: stosować kilka razy dziennie.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku Rivanolum AMARA (nie stosować leku u osób z nadwrażliwością na etakrydynę i inne pochodne akrydynowe).

Nie stosować leku ze środkami o działaniu utleniającym, garbnikami, substancjami o charakterze anionowym oraz roztworem boranu sodu, kwasu salicylowego, chlorku sodu. Nie stosować na duże powierzchnie uszkodzonej skóry. Unikać kontaktu z oczami.

Lek Rivanolum AMARA należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25ºC. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu produktu.

Przy stosowaniu produktu należy zwrócić uwagę na możliwość zabrudzenia (unikać kontaktu leku z odzieżą czy pościelą).

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Klara 2018-11-09 20:43

Zazwyczaj przy różnego rodzaju otarciach szukam czegoś dobrego. W punktach aptecznych jest mnóstwo środków. Od jakiegoś czasu stawiam przede wszystkim na Rivanolum AMARA :) Jest skuteczny i wydajny.

Amelia 2018-01-24 13:10

Jeśli chodzi o oparzenia, to trzeba radzić soie z nimi od razu żeby zadziałać i uchronić się przed powikłaniami. Rivanolum AMARA to środek który radzi sobie w takich sytuacjach. Chodzi o to, żeby naskórek szybko się zregenerował i aby nie została duża blizna.

Opinia użytkownika 2017-10-28 11:07

Porządnie wprawia mnie w zlość chroniczne zapalenie i generalnie stan zapalny w ustach. Nie każde tradycyjne specyfiki mogą na to zaradzić. Pani farmaceutka dała mi cynk o Rivanolum AMARA ... Używam i zmiany w ustach wydają się być mniejsze.

Justyna 2017-10-17 21:48

Roztwór polecany w celu pobrania próbki moczu do jałowego badania....na pewno każdy kiedyś się z nim zetknął, a to świadczy o dużej popularności Rivanolum Amara.

Opinia użytkownika 2017-08-04 20:16

Rivanolum AMARA poznałam jak poparzyłam się od gorącego kakao... Polecam ten środek w razie nieprzewidzianej sytuacji...

Lucjan 2017-06-04 22:06

to produkt taki sobie. Nie jestem pewny czy aby na pewno znowu kupię Rivanolum AMARA

Opinia użytkownika 2017-05-06 14:57

Wczoraj niechcący oparzyłam się wrzącą wodą. Lodowata woda złagodziła oparzenie tylko na chwilę. Poszłam do apteki i kupiłam Rivanolum AMARA . Ten wyrób polecił mi kolega. Aktualnie to mój pierwszy dzień. Przekonamy się , czy faktycznie jest skuteczny. Nie mogę się doczekać efektów.

Opinia użytkownika 2016-11-29 16:13

Nie jestem pewien czy jest do kupienia jakiś naprawdę skuteczny środek bez recepty na nieestetyczne owrzodzenia na skórze. Z polecenia pani z apteki mam Rivanolum AMARA ale prawdopodobnie to nie najlepsza rzecz na ten problem. Mądrzej będzie jak wybiore sie do dermatologa.

Wera 2016-08-09 12:51

Rivanolum AMARA jako jeden z nielicznych dobrych środków, niemal błyskawicznie łagodzi drobne otarcia i uszkodzenia skóry. Warto spróbować!

Iryda 2016-06-13 13:01

Na oparzenia wywołane pierwszym wiosennym słońcem Rivanolum AMARA może i działa, jednak, niestety mnie uczula.

Opinia użytkownika 2016-03-15 11:18

bardzo dobry

Jagna 2015-04-20 18:37

Odkażanie skóry to proces niezbędny w przypadku ran i otarć. Jest to ważna część zabezpieczenia przed zakażeniem. Rany, a zwłaszcza te otwarte, powinny być oczyszczone z wszelkich zanieczyszczeń. Od kilku dobrych lat do odkażania stosuję Rivanolum AMARA . Jestem zwolennikiem tego preparatu, bo jego działanie jest warte każdej ceny.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.