Kategorie produktów

Oculosan

Oculosan

4.25 Dobry

ilość opinii: 4

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Oculosan

Oculosan to produkt leczniczy dostępny w postaci kropli do oczu. Wskazaniem do stosowania kropli Oculosan jest zaczerwienienie oraz podrażnienie oczu różnego pochodzenia oraz przy alergicznym zapaleniu spojówek.

Dolegliwości oczu mogą być spowodowane wielogdzinnym spędzaniem czasu przy komputerze. Na oczy mają wpływ także czynniki klimatyczne oraz przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. 

W formulacji produktu Oculosan znajdują się substancje czynne: siarczan cynku i azotan nafazoliny. Są to substancje o właściwościach antyseptycznych, wspomagają redukcję obrzęku tkanek oraz wykazują działanie łagodzące.

Skład

W składzie kropli do oczu Oculosan znajdują się następujące substancje: 

substancje czynne cynku siarczan i nafazoliny azotan. 1 ml roztworu zawiera 0,2 mg cynku siarczanu oraz 0,05 mg nafazoliny azotanu. 
pozostałe składniki benzoksoniowy chlorek (środek konserwujący), woda z oczaru, nalewka ze świetlika lekarskiego, etanol 95%, olejek kwiatu pomarańczy, olejek lawendowy, sodu chlorek, sodu wodorotlenek, woda do wstrzykiwań. 

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Oculosan należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt leczniczy Oculosan należy stosować do oczu. Przed użyciem należy umyć ręce. Produkt aplikować z głową odchyloną do tyłu. Po zaaplikowaniu kropli należy przycisnąć kącik powieki zamkniętego oka, żeby uniknąć wypłynięcia leku. 

Zalecana dawka leku: 1 kropla do każdego worka spojówkowego, stosować 3-4 razy na dobę. 

Nie przekraczać wskazanej dawki dobowej. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Oculosan, a także zespół suchego oka, suche zapalenie rogówki i siatkówki. Produktu leczniczego nie należy stosować u osób, przyjmujących leki z grupy inhibitorów MAO oraz u osób z jaskrą z wąskim kątem przesączania.

Produkt Oculosan należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Lek jest przeciwwskazany u dzieci, kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią.  

Nie stosować leku, jeśli upłynął termin wazności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Albert 2020-02-25 12:47

Prawdziwa ulga w alergii!

Olka 2017-04-18 16:17

Pracuję przy komputerze. Do tego często korzystam z telefonu, bo przeglądam internety wieczorami, mój dzień też zaczyna się od przeglądu prasówki, dlatego dla wsparcia wzroku stosuję Oculosan.

Wicia 2015-03-18 12:04

Ja jestem zadowolona z tych kropli. Spełniają moje oczekiwania.

Klarens 2015-03-12 10:38

Moim zdaniem kropelkom jeszcze trochę brakuje żeby dostać się do ścisłej czołówki leków na oczy. Trochę za krótko działają żeby tak było.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.