Kategorie produktów

Olej z Ostropestu EkaMedica

Olej z Ostropestu EkaMedica

4.0 Dobry

ilość opinii: 1

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Olej z Ostropestu EkaMedica

Olej z Ostropestu EkaMedica to produkt zawierający tłoczony na zimno olej z nasion ostropestu plamistego. Stanowi on źródło kwasu linolowego i oleinowego, które sprzyjają utrzymaniu zrównoważonego poziomu cholesterolu we krwi.

Dodatkowo kwas linolowy i oleinowy to tłuszcze nienasycone. Dieta bogata w tłuszcze nienasycone sprzyja redukcji stężenia złego cholesterolu (LDL) we krwi, dzięki czemu zmniejsza ryzyko wystąpienia miażdżycy bądź zawału. 

Jednocześnie Olej z Ostropestu EkaMedica zawiera witaminę E. Jest to witamina o właściwościach antyoksydacyjnych. Chroni struktury komórkowe przed stresem oksydacyjnym i wolnymi rodnikami. 

 

Skład

Składniki produktu Olej z Ostropestu EkaMedica: olej z nasion ostropestu plamistego (Silybum marianum L. Gaertn.), tłoczony na zimno, w tym witamina E.

Zalecane spożycie:

Zalecane dzienne spożycie Olej z Ostropestu EkaMedica:

zaleca się przyjmować 1 łyżeczkę (5 ml) bezpośrednio lub jako dodatek do sałatek lub innych potraw.

Porcja dzienna (5 ml) zawiera:

- witamina E - 2,35 mg (19% RWS*)

- kwas linolowy (LA) - 2,9 g

- kwas oleinowy - 1,1 g

*RWS - Referencyjna Wartość Spożycia

Nie należy przekraczać dziennej porcji suplementu.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do przyjmowania suplementu Olej z Ostropestu EkaMedica jest nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników.

Produkt należy przechowywać w suchym, chłodnym i ciemnym miejscu z dala od światła i wilgoci.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Po otwarciu przechowywać w lodówce. Spożyć do 3 miesięcy. Nie stosować po upływie terminu ważności ani po upływie 3 miesięcy od dnia otwarcia. 

Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed zażyciem. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Teresa 2018-09-24 15:00

Codziennie łyżeczka oleju to samo zdrowie. Teraz wszyscy używają margaryny, a to tłuszcze trans. Ja wolę sobie nawet na chlebek trochę tego oleju z ostropestu dać.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.