Kategorie produktów

Panzol Pro

Panzol Pro

4.0 Dobry

ilość opinii: 13

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Panzol Pro

Panzol Pro to lek w postaci tabletek, którego stosowanie zalecane jest podczas krótkotrwałego leczenia objawów choroby refluksowej przełyku.

Niniejszy produkt leczniczy wskazany jest do podawania osobom dorosłym.

Najważniejszym zadaniem preparatu jest hamowanie wydzielania kwaśnego soku żołądkowego, dzieki czemu wpływ drażniącej kwaśnej treści żołądkowej na przełyk jest bez porównania mniejszy niż ma to miejsce na początku kuracji.

Panzol Pro przyczynia się do tego, że kwas przestaje cofać się z żołądka do przełyku, dzięki czemu ryzyko pojawienia stanu zapalnego przełyku oraz towarzyszącego bólu ulega zmniejszeniu.

Stosowanie leku zniejsza przykre dolegliwości, takie jak kwaśne odbijanie i zgaga. Jest to możliwe już po pierwszym dniu stosowania leku.

Skład

W składzie preparatu Panzol Pro znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna pantoprazol
pozostałe składniki

rdzeń tabletki: maltitol (E965), krospowidon typ B, karmeloza sodowa, sodu węglan bezwodny, wapnia stearynian.

otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, talk, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 3350, lecytyna sojowa, żelaza tlenek żółty (E172), sodu węglan bezwodny, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), laurylosiarczan sodu, polisorbat 80, trietylu cytrynian.

Każda tabletka dojelitowa zawiera 20 mg pantoprazolu (w postaci pantoprazolu sodowego półtorawodnego).

Dawkowanie:

Tabletki Panzol Pro należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Panzol Pro należy przyjmować doustnie.

Zalecane dawkowanie leku to 1 tabletka na dobę.

Uwaga! Jeśli po upływie 2 tygodni objawy nie ustąpią lub nasilą się należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku Panzol Pro.

Przeciwwskazane jest stosowanie tabletek przez osoby, które stosują lek zawierający atazanawir. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 18. roku życia, jak również u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Tabletki Panzol Pro należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Pola 2017-12-13 18:08

Zgada to bardzo nieprzyjemne uczucie, które dopada mnie zawsze jak skubnę domowych wypieków! :(

Opinia użytkownika 2017-09-16 20:32

Po każdym jedzeniu męczy mnie paląca zgaga. Stosowałam już sporo preparatów ale nic nie przynosiło efektów. Ostatnio kupiłam Panzol Pro !!!! I szok! W końcu coś zadziałało na tą cholerną zgagę! Skutecznie i długotrwale!

Aleksandra 2017-01-15 09:06

Nie rozstaję się z opakowaniem Panzol Pro bo nie ma lepszego leku na męczącą zgagę.

Opinia użytkownika 2016-11-09 22:49

W przypadku choroby refluksowej żołądka najgorsza jest chyba zgaga i pieczenie... Przełyk jest narażony na szkodliwe działanie kwasu solnego. Panzol Pro to produkt, który pomaga w zwalczaniu palącego problemu.

Opinia użytkownika 2016-04-25 11:51

Często muszę walczyć z problemami na podłożu trawiennym. Najbardziej martwią mnie np. nadkwasota i palenie w przełyku. Na szczęście mam Panzol Pro . Produkt coś tam pomaga.

Homis 2015-03-21 21:23

Zgaga to teraz dla mnie nie problem. Mogę w szybkim czasie pozbyć się uczucia kwasowości to jest super i polecam serdecznie!

Kimpal 2015-02-15 10:57

Na mnie działa, jednak cena owego preparatu mogłaby być o wiele mniejsza, gdyż to jest moim zdaniem jedna z najważniejszych czynników, które są niezbędne do życia.

Natek 2015-02-15 10:56

Nie polecam, bo to nie działa dobrze! Wziąłem ten środek i ZERO EFEKTU!! Nie polecam!

Kamil55 2015-02-15 10:55

Nie działa zbyt dobrze, na rynku jest o wiele więcej innych leków, które w prosty sposób zrobią to samo za mniejszą cene!

Twix5 2015-02-15 10:55

Nadkwasowość to juz nie problem teraz jestem o wiele bardziej szczęśliwy, że trafiłem an ten lek. POlecam!

Granix 2015-02-15 10:54

Stosuje od 3 dni i przyznaje, że jest bardzo dobry. Nie brakuje mu nic można szybko oraz skutecznie pozbyc się uczucia nadkwasowości!

TImpar 2015-02-15 10:54

W tych czasach zgaga to już nie tak wielki problem i można sobie szybko z tym poradzić. Rewelacyjny środek, polecam!

Witold W. 2015-02-15 10:52

Bardzo dobry środek na leczenie zgagi, polecam bo po kilku minutach już jej nie czuć i można być spokojnym o swoje zdrowie i uczucie komfortu.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.